כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

עובדים בניקיון? כך תשמרו על בריאות רגליכם

כיצד נוכל להתמודד עם בעיות הרגליים הקשורות לעבודה בניקיון, וכיצד נוכל למנוע אותן?

05/11/2015

עבודה בתחום הניקיון היא עבודה לא פשוטה, והסיבות לכך הן לא מעטות

עבודה בתחום הניקיון היא עבודה לא פשוטה, והסיבות לכך הן לא מעטות
עולם התעסוקה בכל מה שנוגע לשירותי ניקיון הוא עולם שיש בו, אמנם, לא מעט רווח – אבל שיש בו באותה המידה גם קשיים לא מעטים. עבודה בניקיון היא עבודה מתגמלת שניתן להרוויח בה לא מעט כסף נטו לכל שעת עבודה, אך בסופו של דבר מדובר בעבודה פיזית שדורשת מאתנו מאמץ לא קטן, וזה הקושי הראשון והמשמעותי ביותר בכל הנוגע לעבודה בתחום הניקיון.

כאשר אנחנו עובדים בניקיון, מרבית הסיכויים הם שאנחנו עומדים על הרגליים שלנו ועובדים עבודה פיזית משך רוב שעות היום. בין אם מדובר במלאכת ניקיון בסיסית של שטיפת רצפות, ובין אם מדובר במלאכות מסובכות יותר באופן יחסי – עבודה בתחום הניקיון דורשת מאתנו מאמץ יום יומי של הליכה, נשיאה של לא מעט משקלים, ולעתים גם עבודה במרחבים מוגבלים ובעייתיים.

הנפגעות הראשונות מהמאמץ הזה יהיו, כמובן, הרגליים שלנו – שעליהן מוטל רוב העומס והן גם אלה שמפתחות בעיות במהירות הרבה ביותר. החל מבעיות של שברי מאמץ ועד דלקות שונות בברכיים ובכף הרגל – הבעיות שיכולות להתפתח הן רבות. למרבה המזל, פתרונות כמו מדרסים וטיפולים משלימים אחרים מאפשרים לנו להתמודד עם הבעיה הזאת.

איך מגנים על הרגליים

אם התחילו להתפתח אצלכם בעיות וכאבים ברגליים כתוצאה מעבודת הניקיון האינטנסיבית, אתם צריכים לדעת להתמודד עם הבעיה ולטפל בה. המפתח, בהקשר זה, בהחלט יכול להיות מדרסים – שישפרו את היציבה שלכם, יחלקו את העומס בצורה שווה בין חלקי הרגליים השונים ובין הגב התחתון, ויבטיחו לכם איזון משמעותי של הכאבים.

חשוב להבין שבמידה וכבר פיתחתם בעיה כזו או אחרת כתוצאה מהעבודה, אתם צריכים גם לדעת לתת מענה טיפולי הולם, ובהקשר זה תידרשו ככל הנראה למנוחה באורך כזה או אחר, ואולי גם לטיפולי פיזיותרפיה שישיבו את הרגליים שלכם לכשירות מלאה. אבל אם אתם כבר מגיעים לכשירות מלאה או שטרם נפגעתם, כדאי לדעת איך למנוע את הפגיעה עוד לפני שהיא מגיעה.

איך נמנע בעיות רגליים?

המפתח המשמעותי ביותר בשמירה על בריאות הרגליים, בוודאי כאשר אנחנו עובדים בתחום הניקיון, גם הוא קשור למדרס איכותי. המדרס, שמותאם בצורה אישית ואיכותית עבור צורת הרגל שלכם, מוודא שמדרך הרגל שלכם יהיה תקין ובריא, ומוודא שגם תחת עומס ומאמץ פיזי לא מועט לא תתפתחנה בעיות כאלה ואחרות באזורים השונים בכף הרגל, בברכיים והלאה. כך למעשה מהווה המדרס הפשוט והאישי שלכם אמצעי איכותי לשמירה על הבריאות לאורך זמן.

אגב, חשוב להבהיר שהגוף הבריא שלכם הוא מפתח חשוב מאוד בכדי להימנע מבעיות ברגליים – וגוף שבו השרירים מפותחים וחזקים יצליח למנוע בהסתברות טובה יותר התפתחות של בעיות ודלקות ברגליים. בהקשר זה, חשוב לשמור על שגרה בריאה של פעילות גופנית וחיזוק שרירי הרגליים, גם כאשר אנחנו עובדים בעבודה כמו עבודות ניקיון.

מדרסים איכותיים לעבודה – לשמירה על הבריאות שלכם

בשורה התחתונה, אפשר להבין מהכתוב מעלה כי אחד המפתחות החשובים ביותר לבריאות הרגליים בעבודה בתחום הניקיון, בין אם מדובר במניעת בעיות כאלה ואחרות ברגליים ובין אם מדובר בטיפול בהן לאחר שהן כבר התפתחו – הוא מדרסים. המדרס, שהוא רכיב פשוט ולא מאוד יקר שמותאם עבור הצרכים שלכם באופן אישי, מוכיח את עצמו כשווה את מחירו בצורה משמעותית מאוד לאורך זמן – כשהוא שומר על הבריאות שלכם ועל היכולת שלכם לעבוד בניקיון או כל עבודה פיזית אחרת.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים