כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס בדיקה תרמוגרפית

בדיקה תרמוגרפית מבוצעת על ידי חשמלאים מוסמכים במטרה למנוע שריפות מלוחות חשמל. ניתן לעבור הסמכה לביצוע הבדיקה באחד ממוסדות הלימוד המפוזרים ברחבי הארץ, תוך צבירת הידע והניסיון הדרושים להתמחות בתחום

08/11/2015
תרמוגרפיה מבוססת על בדיקות של מערכת החשמל באמצעות מצלמות אינפרא אדום. הבדיקה ללא מגע מתבצעת תוך כדי קליטת קרינת החום בתוך תדרי אינפרא אדום, שלא נראה בעין בלתי מזוינת אך נפלט מכל גוף בטבע. בעזרת הבדיקה והמצלמה הייעודית ניתן לאתר שינויים ופגמים בארונות חשמל ולהציג את התמונה על גבי מסך כדי להעביר את המידע לניתוח יסודי.

נושאי לימוד עיקריים

קורס בדיקה תרמוגרפית מבוצע בדרך כלל במתכונת של השתלמות. הוא מיועד לחשמלאים ואנשי מקצוע ומשלב בין חלק מעשי ועיוני. במסגרת הקורס נלמדים בין היתר הנושאים הבאים:

א. מבוא לתרמוגרפיה - תרמוגרפיה משמשת שורה ארוכה של אנשי מקצוע והיא נפוצה גם בתחום התעשייה, החקלאות, האינסטלציה ועוד. במסגרת הקורס ניתן ללמוד מה אופי הבדיקה וכיצד משתמשים בה ביישומים חשובים.

ב. מערכות הדמיה תרמיות - חלק ניכר מהקורס עוסק במערכות הדמיה תרמיות. אלו המערכות המאפשרות פענוח של התמונה על גבי המסך ושימוש בנתונים לצורך טיפול במערכות, תשתיות וארונות חשמל.

ג. מעברי חום - במסגרת קורס בדיקה תרמוגרפית לומדים חשמלאים על מעברי חום. הם נחשפים לאופן בו מתבצעים מעברי חום בין עצמים, כמו גם למעברי חום ממקום למקום. זהו נושא חשוב העולה בקנה אחד עם העברת אנרגיה בקרינה ועם טכניקות לניתוח תמונות תרמיות.

ד. מקדמי פליטה ורזולוציה מרחבית - קורס תרמוגרפיה הוא דרך מצוינת ללמוד אילו גורמים משפיעים על מקדם הפליטה. בנוסף, בשלבים הסופיים של הקורס לומדים כיצד למדוד ולהעריך את מקדם הפליטה, מה גודלה המינימאלי של המטרה שאותה אפשר למדוד ומה כוללת עבודה מעשית בליווי מצלמות תרמיות.

קהל יעד ותנאי קבלה

קהל היעד העיקרי של הקורס כולל מהנדסים והנדסאי חשמל. אלו אנשי מקצוע שמעוניינים להשתלב בתחום החשמל ולהציע את שירותיהם עבור המגזר הפרטי, העסקי והציבורי. בודק חשמל מסוג 2 ומסוג 3 הוא היחיד שמוסמך לבצע בדיקת קבלה של מתקן חשמלי חדש, או מתקן שעבר שינוי מהותי. תפקידו של הבודק הוא לוודא שהביצוע של המתקן נעשה על פי החוק ותוך עמידה בתקנות. עליו לאשר בחתימת ידו שאין במתקן סכנה לאדם ולרכוש וכדי לעשות זאת הוא צריך לעבור קורס ולקבל הסמכה.

במסגרת קורס בדיקה תרמוגרפית עוברים המשתתפים הכשרה של 124 שעות לימוד בממוצע. בסוף הקורס הם מקבלים תעודת בודק סוג 2 ובהמשך רשאים להמשיך גם ללימודי בודק סוג 3. תנאי הקבלה ברוב מוסדות הלימוד הם רישיון חשמלאי או רישיון הנדסאי. לבסוף, משתתפי הקורס יכולים ליטול חלק בבדיקות מעשיות של בודקים בעלי ותק בתחום.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים