כרגע באתר
2
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

האדם – חברו הטוב ביותר של הכלב

למה לנו לחסן את הכלבים שלנו? בעוד שכאשר מדובר בילדים שלנו תמיד עולה השאלה אם לחסנם או לא, כשמדובר בכלבים שלנו, עלינו לחסן אותם ללא כל שאלה.

10/11/2015
למה לנו לחסן את הכלבים שלנו?
בעוד שכאשר מדובר בילדים שלנו תמיד עולה השאלה אם לחסנם או לא, כשמדובר בכלבים שלנו, עלינו לחסן אותם ללא כל שאלה.

טיפול מסור כבר מהיום הראשון- חיסון משושה

בעת שאימצנו גור אנחנו מרגישים שהלב שלנו מתמלא ואנחנו חשים בעלי זכות אדירה להעניק חיים ובית לחיית המחמד המרגשת הזו, אך חשוב לזכור שעלינו לדאוג גם לבריאותו של הכלב שלנו. חיסון משושה הינו חיסון חשוב מאד אשר מעניק טיפול מנע לשש מחלות שכיחות אצל כלבים: פרוו, כלבלבת, דלקת כבד, מחלת העכברת, ופארא אינפלואנזה. את החיסון נעניק לכלב כשהוא בן חודש וחצי – שישה שבועות לערך, ונקפיד על מתן חיסון כזה בכל שלושה שבועות עד שנגיע לסט של ארבע פעמים.

שלא יאכלו שטויות- חיסון תולעת הפארק

הכלבים שלנו חשופים לטפיל תולעת הפארק בעקבות אורח חייהם, אשר כולל טיולים בחללים הפתוחים בהם הם יכולים להחשף בטעות לשאריות מזון מלוכלות או לחיידקים אחרים. את האבחנה להידבקות בתולעת הפארק ניתן לבצע או בבדיקת צואה או בבדיקה אנדוסקופית, אך לפני שהגענו לשלב בו נבצע את האבחנה, נוכל פשוט למנוע מהכלב שלנו את ההדבקות במחלה על ידי טיפול מנע – חיסון תולעת הפארק. נוכל להזריק לכלב שלנו חומר אשר הורג את הטפיל פעם בחודש עד שלושה חודשים לערך וכך למנוע החשפתו לתחלואים מסוג זה.

לא להמעיט בחשיבותו- חיסון כלבת

חיסון כלבת נחשב בעייני רבים כחיסון החשוב ביותר וזה שיש להעניק לו תשומת לב מירבית. מחלת הכלבת פוגעת באופן רדיקאלי במערכת העצבים ונחשבת כמחלה מדבקת אשר עלולה לסכן בעליי חיים נוספים וגם בני אדם. כלב אשר נדבק בכלבת יהפוך מכלב ידידותי ונעים לכלב תקיף ואגרסיבי והבשורה העצובה היא כי לאחר ההדבקות במחלה, לא יהיה ניתן להציל את הכלב ולכן חשוב לבצע טיפול מנע בדמות של חיסון.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים