כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איך להחליט מה ללמוד?

בחירת תחום הלימודים הוא תחילת הדרך המובילה בסופו של דבר לבחירת הקריירה שלך בהמשך.

10/11/2015
מדובר בהחלטה משמעותית ביותר שיש לתת עליה את הדעת ואת מלוא תשומת הלב.
למרות הקושי בקבלת ההחלטה ובבחירה, חשוב לעשות זאת נכון, על פי מה שבאמת את/ה רוצה ולא על פי צו אופנתי כזה או אחר, לחצים מהסביבה וכדומה.
צעירים רבים שבחרו בדרך לימודים מסוימת, ללא מחשבה על מה באמת טוב וחשוב להם, ימצאו את עצמם במהלך השנה הראשונה מחפשים כיוון חדש ולרוב ינטשו את הלימודים בחיפוש אחר מה שהם באמת רוצים.
ההחלטה על הפסקת לימודים לרוב אינה קלה וכרוכה במחיר גבוה מבחינה רגשית וגם מהבחינה הכלכלית.
יש כאן תחושה קשה של הכישלון שלך מול ההצלחה של החברים ללימודים, ומתווסף לה הפחד ממה יגידו ויחשבו החברים, המשפחה, ההורים.
השאלה באותו רגע היא האם בנוסף לכך השקעת הרבה כסף ומאמץ להגיע עד לנקודה הזו, האם לזרוק את הכל ולהמשיך הלאה? הרי מדובר בהפסד כספי גדול ובהפסד זמן יקר.
התלבטות זו גורמת ללא מעט סטודנטים להמשיך ולסיים את התואר למרות שאינם מאושרים ולמרות שהם יודעים בתוככם שזה לא התחום שהם אוהבים ורוצים לעסוק בו. חלקם לעולם לא יעסקו בו לאחר התואר וחלקם האחר יתחילו לעסוק בו אך ינטשו בהמשך ברגע הראשון שמשהו אחר ימשוך את תשומת ליבם ויקסום להם. לעיתים זה יקרה גם לאחר מספר שנות עבודה בתחום שאינם אוהבים לעסוק בו.
כדי לא להיקלע למצב בו עולות מחשבות נטישה של התחום בו בחרנו, עלינו לעשות בירור עצמי לגבי היכולות האמיתיות שלנו מול אותם דברים שאנו משתוקקים לעסוק בהם.
יש לעשות בחירה של תחום לימודים המבטא את היכולת והתשוקה שלנו לעיסוק עתידי. כמובן שדבר זה אינו פשוט אך מומלץ להשקיע בו זמן.
חשוב לבדוק מה הכיוון שמעניין אותך ברמה הגבוהה ביותר, כיוון שכדאי לקום בשבילו כל בוקר ולהשקיע חלק נכבד מחייך.
יש לבחון זאת גם מול היכולות והצרכים החומריים שלך ולמצוא את האיזון.
מאת: אלי שמש
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים