כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מדוע כדאי להירשם אל קורס מכונאות רכב?

אם אתם רוצים לדעת כיצד מבצעים טיפול תקופתי לרכב, איך מבצעים שיפוץ גירים אוטומטיים, איך פותרים בעיות במערכת החשמל של הרכב, איך מתקנים את מערכת ההיגוי, ועוד דברים רבים אחרים – כדאי שתירשמו אל קורס מכונאי רכב, אשר יקנה לכם את כל היסודות הנדרשים כדי לעבוד בתחום בעתיד.

10/11/2015

טיפולים בגדר מכונאי מומחה

טיפולים בגדר מכונאי מומחה
כאשר דבר מה מתקלקל ברכב, בעל הרכב חייב לפנות אל מכונאי מומחה על מנת שזה יטפל לו בבעיה. גם אם נראה לכם שיש בעיות שאפשר לפתור לבד כמו למשל לבדוק את מצב המנוע - הרי שיש דברים כמו טיפול תקופתי לרכב, שיפוץ גירים אוטומטיים, בדיקות של מערכת המיזוג, ועוד בדיקות וטיפולים שונים - אשר רק מכונאי מומחה יכול לבצע אותן וכך אף מגדיר החוק!

מי מעביר את הקורסים?

מי שמעבירים קורסי מכונאות לרכב, אלו הם מכללות שמתמחות בנושא, וכן ישנם גם בתי ספר ייעודיים אשר עוסקים אך ורק בלימודי מכונאות. שימו לב כי הקורסים שמועברים במקומות הללו, חייבים להיות עם אישור ממשלתי, כדי שהתעודה שתקבלו בסוף תהיה תעודה מוכרת. מעבר לכך, ישנם גם קורסים ממשלתיים שהמדינה מעבירה בעצמה - וזאת בכדי לעודד כמה שיותר אנשים ללמוד את מקצוע המכונאות ולעסוק בתחום אחרי שרכשו השכלה מלאה.

סוגי הקורסים

בבואכם ללמוד את התחום, קחו בחשבון שיש שלושה סוגים מרכזיים של קורסים בנושא מכונאות - קורס מכונאות סוג 1, סוג 2, וסוג 3. סוג 1 הוא הקורס הבסיסי ביותר שמקנה לכם את הידע הבסיסי עם עקרונות הפעולה של הרכב, כיצד המנוע עובד, עקרונות תרמודינמיים, יסודות חשמל, ועוד. מי שמסיים את הקורס הזה יכול להתחיל לעבוד בתחום - אבל רק בתור עובד בתוך מוסך קיים.

כלומר, אי אפשר למשל לבצע שיפוץ גירים אוטומטיים באופן עצמאי - אלא לעבוד לצד מכונאים מוסמכים יותר. קורס מכונאי מסוג 2 מיועד לאנשים שעברו את הקורס הקודם ועבדו לפחות שנתיים כמכונאים - וכעת הם יקבלו תכנים נוספים חשובים.

קורס מסוג 3 מתאים למי שהוא מכונאי בדירוג 2 לפחות שנה, או מכונאי בדירוג 1 לפחות שש שנים. מי שעובר קורס בסיווג 3 - כבר יהיה רשאי לפתוח מוסך משלו, בו יוכל להציע טיפול תקופתי לרכב, תיקון למערכת הבלמים, ועוד פעולות רבות באופן עצמאי.

כמה זמן הלימודים נמשכים?

תלוי כמובן באופי הקורס. קורס בסיסי למכונאי מסוג 1 יימשך בין שמונה לעשרה חודשים בממוצע. קורס מכונאי מסוג 2 הוא קצר יותר מבחינת כמות השעות, אך לעתים פורסים אותו עם לימודי ערב ולכן יכול להימשך מספר חודשים. קורס מכונאי מסוג 3 הוא ארוך למדי ונמשך יותר מ-300 שעות, ולרוב פורסים אותו גם תוך כדי עבודה.

אז מה עוד צריך לעשות?

פשוט מאד - לפנות למוסד המתאים, להירשם לתוכנית הלימודים, ולהתחיל לפתח קריירה בתחום המכונאות!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים