כרגע באתר
3
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

בדיקת ליקויי בניה בבתים

ליקויי בניה עלולים להתגלות בבתים חדשים וישנים ולכן יש לאתר אותם מוקדם ככל האפשר. במאמר הבא נענה על השאלות אילו בדיקות ליקויי בניה יש לבצע בבתים לפני רכישה, מה כוללת הבדיקה וכיצד בוחרים עבורה את אנשי המקצוע הנכונים

12/11/2015
המטרה של בדיקת ליקויי בניה בבתים היא לאתר סוגים שונים של בעיות. הבדיקה מתבצעת על ידי קבלנים מוסמכים עם הכשרה בתחום של בדק בית. את הבדיקה רצוי לבצע גם בבתים חדשים וגם בבתים ישנים. ליקויי בניה הם רבים ומגוונים ואלו הנושאים העיקרים שנבדקים סביבם:

איטום ונזילות

- בעיות רטיבות קיימות בבתים פרטיים, בדירות, בעסקים, במשרדים ובמוסדות. אלו ליקויי הבניה הנפוצים ביותר ועל מנת לאתר את המקור שלהם נעשה שימוש במכשור מתקדם. בעיות איטום ונזילות נוטות להחמיר במהירות, לכן איתור שלהן בזמן הוא תנאי לטיפול יעיל ולחיסכון בהוצאות בטווח הקצר והארוך.

ליקויי בניה בריצוף

ליקויים מן הסוג הזה עשויים להופיע גם בדירות חדשות שנרכשות ישירות מהקבלן. אלו ליקויים בטיחותיים, תפקודיים ואסתטיים והם מורידים את ערך הנכס. בעזרת בדיקה יסודית של ליקויי בניה בריצוף ניתן לזהות את מוקד הבעיה ולטפל בה בצורה יעילה.

סדקים וליקויי יציבות

בעיות קונסטרוקטיביות המחייבות טיפול מופיעות בבתים ישנים וחדשים בדמות סדקים וליקויי יציבות. לרוב מדובר על ליקויים שנגרמים כתוצאה מבניה שאינה עומדת בתווי התקן המחמירים. יש לציין כי סדקים וליקויי יציבות מסכנים את דיירי הבית ועלולים לגרום נזקים גם לבניין.

קרינה וראדון

אין להקל ראש בבדיקות לקרינה סלולארית, אלקטרו-מגנטית וקרינת ראדון. יחד עם זאת, מדובר על קרינה שרלוונטית בעיקר עבור דירות יד שנייה ודירות משומשות אחרות. קבלנים שעוסקים בבניית דירות חדשות צריכים לקבל את אישור הרשויות לצורך הפרויקט ולכן הדיירים יכולים להיות בטוחים שאין בסביבה קרינה מסוכנת. אישורים כאלה לא רלוונטיים בדירות יד שנייה ולכן מתבצע בדק בית על ידי החברות השונות.

חלונות

אי אפשר לדבר על בדיקת ליקויי בניה בבתים מבלי להזכיר את החלונות והמפתחים. הבדיקות מתבצעות לפי התקן הישראלי והן כוללות סקירה של פילוס, איטום ותפקוד חומרים. הבדיקה מתאימה לחלונות בלגיים ולחלונות אלומיניום.

מי מבצע את הבדיקה?

רוכשי דירות שרוצים להבטיח לעצמם ראש שקט ושבבניין שלהם או בבניינים דומים לו נערך חיזוק מבנים צריכים ליצור קשר עם חברת בדק בית. החברה מבצעת את הבדיקות לפי רשימה ארוכה של קריטריונים וסטנדרטים. אפשר לשלב בדיקת ליקויי בניה בבתים עם תיקונים ועבודות נוספות. כדאי לבצע את הבדיקות גם אחרי קבלת מפתח מקבלן, על מנת לוודא עמידה בתנאי החוזה ובמידת הצורך גם להגיש תביעה.
לסיכום, בדק בית הוא חלק בלתי נפרד משמירה על רמת חיים גבוהה. הבדיקה מתבצעת בכל חלקי הבית והבניין והיא מתאימה לדירות ישנות וחדשות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים