כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איך בוחרים לימודים אקדמיים?

חושבים על לימודים אקדמיים? חשוב שתעשו את הבחירה הנכונה כדי שלא תתחרטו ותגלו שבזבזתם את השנים היפות של חייכם על המקצוע הלא נכון. איך עושים את זה? בדיוק כך.

16/11/2015

קודם כל - חושבים

קודם כל - חושבים
לפני שאתם נרשמים ללימודים אקדמיים, חשוב מאוד שתעשו חושבים עם עצמכם. שבו בשקט, עם כוס קפה בבית, בבית קפה, מול הים או בכל מקום אחר שעושה לכם טוב, וחשבו עם עצמכם מה הייתם רוצים לעשות כשתהיו גדולים. אתם לא צריכים להגיע לתשובה אחת, אבל שתיים או שלוש תשובות תהיינה התחלה טובה בהחלט.

דבר שני - מבררים

לאחר שיש לכם רשימה של שניים או שלושה מקצועות שבהם הייתם רוצים לעסוק, אתם צריכים לקבל יותר מידע. אחרי הכול, מקצוע מסוים יכול להיראות לכם קוסם, אבל כשתבררו מה הוא באמת כולל או מה צריך ללמוד כדי להתחיל לעסוק בו – יכול מאוד להיות שתשנו את דעתכם. בסיום השלב הזה סביר להניח שתישארו עם מקצוע אחד או שניים שעדיין באים בחשבון, וזה יהיה בדיוק הזמן לעבור לשלב הבא.

שלב שלישי - מבררים לעומק

בשלב הזה, שבו נשארתם עם אפשרות אחת או שתיים, זה בדיוק הזמן לברר יותר לעומק מה כוללים הלימודים של כל מקצוע, ואיזה מסלול לימודים יאפשר לכם באמת לעסוק בו. כך למשל, אם אתם רוצים להיות קופירייטרים במשרד פרסום, סביר מאוד להניח שקורס קופירייטינג ממוקד יעזור לכם להשיג את מבוקשכם הרבה יותר מאשר לימודי תקשורת באוניברסיטה - מובילה ככל שתהיה.
לאחר שלושת השלבים האלה סביר מאוד להניח שכבר תהיה לכם תשובה, ולהחליט היכן הייתם רוצים ללמוד – יהיה הצעד הבא.

שלב רביעי - מגישים מועמדות

בשלב הזה תצטרכו לברר עם עצמכם איפה הייתם רוצים ללמוד את המקצוע בו בחרתם. גם כאן – חשוב שתהיה לכם יותר מאפשרות אחת, על מנת שיהיו לכם יותר סיכויים להתקבל (יכול להיות שלא תתקבלו למקום אחד, אבל כן תתקבלו לשני). הגישו מועמדות למספר מקומות שבהם אתם חושבים שתוכלו לקבל את הכלים המרביים על מנת לעסוק במקצוע (אם אתם בוחרים במכללה – מומלץ שתבחרו בכזאת שמציעה עזרה בשילוב בעבודה למי שמסיים בהצלחה), ואנחנו מקווים שתתקבלו למקום שבו הייתם הכי רוצים ללמוד.

מכללה או אוניברסיטה?

שם המקום בו למדתם אולי היווה בעבר קריטריון לקבלה לעבודה, אבל היום, ברוב המקצועות שאינם אקדמיים גרידא – שמים דגש חזק יותר על מקצועיות. לכן, הרבה פעמים עדיף לבחור ללמוד במכללה מקצועית שנותנת את כל הכלים, מאשר לבחור ללמוד באוניברסיטה יוקרתית שתיתן לכם ידע תיאורטי בלבד. ותחשבו על זה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים