כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפים חשובים לאיטום גגות רעפים

אם אתם מתגוררים במבנה עם גג רעפים, ואתם רואים על התקרה כתמים לחים, או אם המצב יותר חמור ואתם מרגישים טפטופים על ראשיכם כשאתם נמצאים בבית סגור – כנראה שאתם צריכים לבצע איטום גגות מחדש. על מנת שתבצעו את האיטום נכון, כך שיחזיק מעמד ויאפשר לכם לעבור את החורפים הבאים בשלום, כדאי שתיישמו את הטיפים הבאים:

16/11/2015

עבודה שהיא רק למומחים

עבודה שהיא רק למומחים
אמנם, עבודת איטום גגות ישרים שאינם בנויים מרעפים יכולה, לפעמים, להתבצע בשיטת "עשה זאת בעצמך", אולם כאשר מדובר באיטום של גג רעפים, חשוב שרק מומחה יבצע את המשימה.

עבודה באמצעות החומרים הנכונים

על מנת שהאיטום המחודש יחזיק מעמד לאורך זמן, הוא חייב להתבצע באמצעות חומרים איכותיים בלבד. חומרים אלה חייבים להיות בעלי תו תקן הן מבחינת איכות והן מבחינת בטיחות, וחייבים להתאים למשימה, על מנת שפנים המבנה יישאר יבש ומוגן. לכן, כשמזמינים שירותי איטום גגות רעפים יש לוודא עם האוטם כי הוא עושה שימוש בחומרים המתאימים, ולבקש תעודת אחריות על מנת שאם האיטום לא יחזיק מעמד – יהיה לכם אל מי לפנות.

לא אוטמים לפני שבודקים

על מנת שהאיטום יתבצע כראוי, חשוב מאוד לבצע בדיקה יסודית של הגג, על מנת לאבחן את מצבו הכללי. אם החיבורים בין הבטון לרעפים יבשים ו/או סדוקים, חשוב מאוד לתקן אותם או להחליפם באחרים; אם יש סדקים רחבים במיוחד – חשוב מאוד לאטום אותם לפני שמתפנים לאיטום הכולל של הגג; בכל מקרה לפני יישום החומרים לאיטום גגות רעפים, חשוב מאוד לנקות את הגג באופן יסודי. לאחר הניקוי יש להרטיב מעט את הגג, על מנת להבטיח שחומר האיטום יתפוס ויישמר בצורה היעילה והטובה ביותר.

בצעו בדיקה בסוף העבודה

בדיקת איטום בסיום העבודה – על מנת לוודא שאיטום הגגות אכן בוצע על הצד הטוב ביותר, מומלץ לבצע בדיקת הצפה בסיום העבודה ולוודא שהמים מגיעים אל פתחי הניקוז ולא לשום מקום אחר. כל הטיפים האלה יסייעו לכם להבטיח, ככל שרק אפשר, כי עבודת איטום גגות הרעפים אכן תתבצע על הצד הטוב ביותר, ותאפשר לכם לעבור לפחות כמה חורפים יבשים, בלי להירטב. כמובן שעל מנת שהאיטום אכן יצליח יש לפנות לחברת איטום אשר איטום גגות בכלל ואיטום גגות רעפים הם התמחויותיה העיקריות, ולא לשכוח לבקש מהאוטם תעודת הסמכה ותעודת אחריות. בהצלחה וחורף נעים שיהיה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים