כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כל מה שרציתם לדעת על קורס אבטחת מידע

אחד מהתחומים שנחשבים כיום לחמים במיוחד, ויש דרישה עצומה למומחים שמתמחים בהם, הוא התחום של אבטחת מידע. כמובן שמדובר על תחום עצום בהיקפו, ולכן חשוב מאד שתבינו במה בדיוק מדובר, מה כוללים התכנים של הקורס, איזה סוגים של קורסים בכלל קיימים כיום, היכן משתלבים בוגרי הקורסים, ועוד!

23/11/2015

סוגי קורסים

קודם כלל חשוב מאד להבין שכאשר מדובר על קורסים של אבטחת מידע, לא מדובר רק על קורס אחד. הכוונה היא לרוב לסוגים שונים של קורסים. הקורסים מתחלקים לא פעם לפי רמת המומחיות הקודמת שלכם בתחום - האם אתם מתחילים, מתקדמים וכיו"ב. יש כיום גם חלוקה של קורסים לפי רמת התפקיד בארגון. כך למשל, קיימים כיום קורסים מיוחדים שנקראים קורסי CISO- קורסים אלו בעצם מיועדים מלכתחילה לאנשים שהם המנהלים של כל מערך אבטחת המידע בארגון - ולא לעובדים הזוטרים בתחום. לכן, עליכם להירשם תמיד לקרוס שמתאים גם לניסיון הקודם שלכם - וגם לרמת השאיפות וההתפתחות המקצועית שלכם.

מה כוללים הקורסים?

מה כוללים הקורסים?
כאמור מאחר שיש מגוון של קורסים, גם התכנים הם מגוונים מאד. באופן כללי ברור שלומדים את כל התכנים הבסיסיים ביותר בנושא של אבטחת מידע: שימוש במערכי הצפנה שונים, נזקי רוגלות וסוסים טרויאניים יצירת גיבוי מתאים, התקפות על שרתים, התמודדות מול האקרים, מבנה ארגוני של מערך מחשובי ותקשובי, וכיו"ב. בקורסים מתקדמים יותר, לומדים כיצד לתכלל את כל מערך אבטחת המידע בארגון, איך מתעדפים משימות, איך מתפעלים מצבי חירום בתחום הסייבר, וכיו"ב.

היכן הקורסים נערכים?

קורסים בתחום אבטחת מידע נערכים כיום ברוב המקרים במכללות טכנולוגיות שונות, אשר מתמחות ממילא במקצועות בתחום המחשוב והטכנולוגיה, ולכן תחום אבטחת המידע לא זר להן. יש כיום גם גופים פרטיים שמעבירים קורסים בתחום אבטחת המידע, וגם הקורסים שלהם נחשבים לרוב למצוינים וברמה גבוהה מאד.

היכן משתלבים בהמשך?

כל עוד אתם בוגרים של קורס שמוכר ע"י המדינה, הרי שאתם תוכלו להשתלב במגוון משרות בעולם אבטחת המידע. תוכלו להתחיל כמובן ממשרות זוטרות בתחום, אבל ככל שהניסיון שתצברו יהיה גבוה יותר ואתם תעברו קורסים מתקדמים יותר בהצלחה (יש חשיבות גם לציונים) - תוכלו להשתלב במערכים מורכבים יותר, ובתפקידים בכירים יותר במערך בטחון המידע, בשוק הפרטי ובשוק הציבורי כאחד.

האם יש תנאי קבלה?

כמובן שלקראת ההרשמה שלכם לקורס, עולה לכם עוד שאלה אחת אחרונה וחשובה שנוגעת לתנאי הקבלה שלכם לקורס. לרוב, ידרשו מכם רקע מסוים בתחום של ניהול מערכות נתונים, או ניסיון קודם בתחום - וכן מעבר של ראיון אישי, ורמה מסוימת של שליטה בשפה האנגלית. שיהיה בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים