כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מהו תהליך ההסמכה של קבלן איטום מורשה?

האם כל אדם יכול לעסוק בתחום האיטום? בכדי לעסוק בתחום, חובה עליכם להיות קבלנים מוסמכים בתחום האיטום. כמובן שלא כל אדם יכול לגשת ולהוציא תעודה שמעידה שהוא קבלן איטום מורשה. לצורך כך - נדרשת בעצם הכשרה מוקדמת.

24/11/2015

השתתפות בקורס אוטם מקצועי מוסמך

בכדי להיות בעלים של תעודת קבלן איטום מורשה, עליכם קודם כל לעבור בהצלחה קורס אוטם מקצועי מוסמך. זהו קורס בפיקוח של משרד הכלכלה, אשר מועבר לרוב ע"י מהנדסים שהם מקצוענים בתחום האיטום. במהלך הקורס לומדים על תכנים שונים הקושרים לעולם האיטום - תקנים שהמדינה קבעה, הכירות עם כלל חומרי האיטום, הוראות בטיחות, איטום של מאגרי מים, טיפול בתקלות, השפעות של לחות, מקרים של נזילות חמורות, וכיו"ב. הקורסים כוללים כמובן גם התנסויות מעשיות, ואף ביקור בתארי בניה שונים.

מעבר מבחן

מעבר מבחן
לאחר שנרשמתם לקורס ולמדתם את התכנים, עליכם כמובן גם לעבור את המבחן. המבחנים הם גם מעשיים וגם תיאורטיים, ולעתים ישנה סדרה של מבחנים. בסיום הקורס, אם תעבור את כלל המבחנים בהצלחה - תקבלו תעודה שמעידה שאתם אוטמים מקצועיים ומוסמכים.

להוציא את תעודת הקבלן

כעת אם אתם רוצים לעסוק בתחום, עליכם להוציא תעודת קבלן איטום מורשה. עליכם לפנות הסתדרות הקבלנים ולמלא טופס בקשה לרישום בתור קבלני איטום. עליכם לצרף את התעודה שמעידה שעברתם את הקורס ואת ההישגים שלכם, וכן לשלם גם את האגרה המתאימה. שימו לב שאם אתם רוצים להתמחות בעוד תחום ולהירשם כקבלנים - יש להגיש זאת בבקשה נפרדת.

למה כדאי להוציא תעודת קבלן?

מומלץ בחום להוציא תעודת קבלן איטום מורשה מסיבה פשוטה מאד - כי אחרת, כל לקוח שלכם יוכל לזהות בנקל שאינכם מורשים, ויהיה פקפוק בדבר המקצועיות שלכם והסטנדרטים שלכם. כיום באינטרנט, כל אדם יכול לבדוק מי רשום בפנקס הקבלנים ולאתר את שמו במהירות. לכן, חסכו לעצמכם אי נעימות - והירשמו בהקדם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים