כרגע באתר
7
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מדריך למשכנתא

רובכם בוודאי שמעתם את המשפט המוכר : "משכנתא לא לוקחים, משכנתא מתכננים".

26/11/2015
יש במשפט הזה הרבה מן ההגיון והוא משמעותי מאוד, בייחוד אם אתם עומדים לקחת את המשכנתא הראשונה שלכם, עבור רכישת דירה ראשונה.
במדריך הבא, תוכלו לקבל פרטים מקיפים ומעמיקים על תהליך המשכנתא, אז בואו נתחיל...

מהי משכנתא?

סוג של הלוואה חודשית מהבנק, בה תעזרו על מנת לרכוש את הנכס הראשון שלכם. אנחנו מניחים שכיום וגם אז, מרבית הזוגות הצעירים לקחו ועדיין לוקחים משכנתא מהבנק, היות שלא היה או יש כעת ברשותם הסכום הכספי הנדרש לקניית הנכס. הסכום שיש בדרך כלל לזוגות צעירים הוא סכום שהצטבר מחסכונות כספיים, מענקים מהמשפחה וסכומים אחרים. על מנת להשלים את הסכום לרכישת הדירה, יש כמובן להיעזר בבנקים ולקחת משכנתא.

משכנתא יש לקחת בחוכמה

נסו לקבוע את גובה ההלוואה המתאימה לכם וחלקו אותה במספר השנים. כך תדעו את גובה ההחזר החודשי ויותר מכך – תדעו האם אתם יכולים לעמוד בהחזרתו מדי חודש לבנק. אל תשכחו שעם השנים יתווספו ילדים ואיתם גם הוצאות נוספות. מעבר לכך, מומלץ להשאיר "מרווח נשימה" ולנהל את התקציב הכספי בצורה חכמה, במקרה שתבוא עליכם הוצאה כספית בלתי צפויה.
זיכרו, משכנתא אינה מסתכמת רק בקניית הדירה, אלא יש נלוות אליה הוצאות נוספות כגון, שמאות, דמי פתיחת תיק, תשלום על רישום ביטחונות, מס רכישה, היטל השבחה ועוד. קחו את כל ההוצאות הללו והעריכו איתן את מחיר הדירה הסופי – כך שתדעו בוודאות לאיזה סכום משכנתא תזדקקו.
עשו שימוש במחשבוני תכנון תקציב ומשכנתא, הנמצאים במרבית האתרים המתעסקים בתחום. יתרה מזאת, העזרו לא רק באנשי המקצוע מהבנקים, אלא פנו לחברה חיצונית ובקשו פרטים על שירות ייעוץ משכנתאות. זה אמנם לא יהיה בחינם כמו בבנק, אבל בזכות חברה חיצונית, תוכלו לקבל ייעוץ אובייקטיבי, אמין ומקצועי. יתרה מזאת, חברות לייעוץ משכנתאות בדר"כ הינן בעלות ניסיון רב בהתנהלות מול הבנקים ודרכם, תוכלו לדעת בדיוק את גובה החזר המתאים עבורכם. מעבר לכך, קראו כמה שיותר על נושא המשכנתא בפורומים ובקבוצות בפייסבוק וכך תגיעו מוכנים ותצלחו את תהליך המשכנתא בהצלחה מרובה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים