כרגע באתר
7
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איתור נזילות בבתים משותפים

סובלים מרטיבות בקירות? סביר להניח שיש לכם נזילה פנימית, נזילה שיוצרת כתמי רטיבות בקיר. כתמים אלה לא ייעלמו מעצמם וגם לא ייעלמו אם תחליטו לצבוע את הקירות.

30/11/2015
הדרך הטובה ביותר להתמודד עם כתמי רטיבות היא להתמודד עם הצנרת פנימה. על מנת להתמודד עם מה שקורה בתוך הצנרת, עליכם להבין מה והיכן מהות הבעיה, לשם כך אתם צריכים להזמין מומחה באיתור נזילות.
בעבר כאשר היה צורך לבצע איתור נזילה, נאלצו האינסטלאטורים לשבור את הקירות עד שמצאו את מקור הבעיה. כיום עומד לרשותם ציוד משוכלל, שמאפשר להם לאתר את מקור הרטיבות בלי לעשות חור אחד בקיר. הכל בזכות צילום תרמי גם כאשר מדובר בבית משותף עם המון דיירים, איתור נזילות בבית משותף הינו קל יותר מבעבר.

כיצד מבצעים איתור נזילות באמצעות צילום תרמי

שיטת העבודה היא מאוד פשוטה. משתמשים במצלמה תרמית שמאתרת שינויים בטמפרטורה שבתוך הקיר. כאשר הטמפרטורה יורדת, אפשר להבחין ששם מקור הרטיבות. הנתונים שהמצלמה מציגה, מתורגמים לדו"ח מפורט כולל תמונות, בעזרתן אפשר לראות מה קורה בתוך הקיר. כך יודעים בדיוק מה הבעיה ומאבחנים כיצד ניתן להתמודד איתה.
בשלב הזה, ייתכן מאוד שיהיה צורך לעשות חור בקיר, בשביל לטפל בצנרת ואפילו להחליף את החלק שגורם לרטיבות, ייתכן גם שיהיה ניתן לפתור את הבעיה בלי זה. הכל תלוי במהות הבעיה ומה דורש בשביל לפתור אותה.

מה גורם לנזילות מים ורטיבות

בתחילה נציין, שנזילות ורטיבות, אינן מנת חלקם רק של בניינים ישנים בלבד, אלא הם מתרחשים גם בבניינים חדשים. הסיבות לכך רבות:
• התקנה לא נכונה של צנרות
• חדירת מי גשמים
• פילוס לא נכון
• חדירת שורשים לצנרת
• קדיחה לא מכוונת בצנרת שיוצרת חור
• פגיעה בקווי ביוב
בבניינים ישנים, קל יותר לאבחן את הבעיה שבגינה עלינו להזמין מומחה לאיתור נזילות. בדרך כלל מדובר בצנרת ישנה, שעם הזמן מחלידה או נסדקת, כמו כן תיתכן אבנית בצנרת. בנוסף, אנחנו מכירים מקרים של חדירת שורשים לצנרות וכן חדירת מי גשמים.
המלצתנו היא, שאם אתם חוששים שיש מקרה של רטיבות בקירות, אל תהססו והזמינו מיד מומחה באיתור נזילות. בעזרת מצלמות תרמיות הוא יגלה את מקור הבעיה, יאבחן אותה וידע לטפל בה באופן מיידי. אל תחכו עם זה, שכן הבעיה לא תיפתר בעצמה ואתם עלולים לגלות שאתם מתמודדים עם בעיה הרבה יותר חמורה בהמשך. המלצתנו היא לבקש מהמומחה, לבדוק עם המצלמה לאורך קירות שונים בבית, גם כאלה שאין בהם בעיית רטיבות, על מנת שיוודא שאכן אין בעיה כזו.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים