כרגע באתר
0
2
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

5 עובדות שיעזרו לכם למצוא ממשק VOD אולטימטיבי

זה לא סוד שצורת הצריכה המועדפת של תכנים טלוויזיוניים בשנים האחרונות – והתכנים האלה יכולים להיות סרטים, סדרות, שעשועונים, תכניות ריאליטי או כל דבר אחר – היא דרך פלטפורמות VOD (Video on Demand).

30/11/2015
זוהי אחת המהפכות המשמעותיות בתחום בשנים האחרונות, כזו המגלמת בתוכה יתרונות דוגמת בחירה של תוכן ספציפי בו מעוניינים לבחור, בזמן נתון וללא תלות בלוח השידורים של הטלוויזיה, יכולות הקלטה, שליטה מלאה במהלך הצפייה ועוד.
כיום יש בישראל מספר ממשקי VOD אשר ראוי להבחין ביניהם. המאמר הבא כולל מספר עובדות שיסייעו לכם, בסופו של יום, למצוא ממשק VOD אידיאלי.

1. הכניסה לתמונה

לפני כשנה התבשרנו על פלטפורמה חדשה, שעשויה לשנות את חוקי המשחק בתחום: חבילת ערוצי טלוויזיה, שירותי VOD והקלטה וכן תכונות חשובות אחרות. זהו מוצר ייחודי, המבוסס על רשת האינטרנט ומזכיר במידה לא מבוטלת צפייה בסרטונים באינטרנט. מכאן אפשר ללמוד על ההתאמה המלאה שלו למאפייני עידן האינטרנט הנוכחי.

2. היתרונות של האינטרנט המהיר

ההתבססות של ממשקי VOD על האינטרנט נראית במבט ראשון, בעייתית. החשש הוא ששימוש באינטרנט, על כל שכן שימוש אינטנסיבי (הורדת קבצים, לדוגמא), עלול לפגוע באיכות שידורי הטלוויזיה, או אפילו להביא לכך שלא ניתן יהיה לצפות בהם בכלל. מבחינה מעשית, דומה שהחשש אינו מוצדק: כיום, בעידן האינטרנט המהיר, רוחב הפס במרבית משקי הבית בישראל גדול דיו על מנת שיהיה ניתן להשתמש באינטרנט ולצפות בטלוויזיה במקביל ללא כל הפרעה.

3. התאמה לצרכים

אחת הרעות החולות של תחום הטלוויזיה בישראל היא שהצרכן משלם סכומי כסף גבוהים על יותר מדי ערוצי טלוויזיה שהוא לא צריך. החבילות של חברות הכבלים והלווין כוללות עשרות רבים (אם לא מאות) של ערוצים "מיותרים", אפילו בגרסאות ה"צרות" של החבילות. מעבר לעובדה ששירותי ה-VOD במהותם מאפשרים צפייה אך ורק במה שמעניין, אפשר להבחין במגמה חשובה נוספת: המעבר לחבילות רלוונטיות, וצרות יותר, שיכולות להתאים כמו כפפה ליד להעדפות של המשפחה הישראלית הממוצעת.

4. טווח המחירים

לא צריך להיות מומחה לכלכלה כדי לדעת ששוק בו פועלים מספר רב של שחקנים יהיה תחרותי יותר, מה שמביא לכך שההצעות ללקוחות תהיינה משתלמות יותר. זהו בדיוק מצב הדברים הנוכחי, כאשר השירות של סלקום מוצע במחירים הנמוכים מהשחקניות הגדולות בתחום הטלוויזיה בישראל – אלו הן חברת הכבלים HOT וחברת הטלוויזיה בלווין YES. חיסכון של מאות שקלים בחודש מסתכם באלפי שקלים בשנה, כך שלא ניתן לזלזל בסוגיה זו. המחירים בהוט נעים בין 120 שקלים ל-249 שקלים כמובן עלות הכבלים בלבד ללא תשתית אינטרנט וטלפון. טווח המחירים לתכניות השונות ב-yes נע בין 118 שקלים לבין 235 שקלים, בעוד בסלקום המחיר הוא אחיד ועומד על 99 שקלים במתכונת הכול כלול.

5. האפשרויות החוקיות

גם במחשב ניתן למצוא תוכנות VOD, המוכרות שבהן הן Kodi או XMBC, הניתנות להתקנה חינמית. אבל, וזה אבל גדול מאד, שימוש בהן מהווה הפרה של זכויות יוצרים, מה שהביא כבר לחסימת שירות Popcorn Time בישראל. עם קצת מאמץ ניתן עדיין להשתמש בתוכנות האלה, אם כי יש לקחת בחשבון שבעת אכיפה עתידית של החוק עלולות להינקט סנקציות כנגד אלה המעלים תכנים לתוכנות האלה, או אפילו כנגד המשתמשים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים