כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כל מה שכדאי לדעת על לימודי קולנוע בישראל

על אף שישראל היא מדינה קטנה יחסית, היא נחשבת לבולטת מאד בתחום הקולנוע. נכון שבאוסקר עוד לא זכינו - אבל היינו מועמדים, וחלק מהיוצרים קיבלו את פרסי גלובוס הזהב, אשר נחשבים לא פחות מהאוסקר.

06/12/2015

חלום של עבודה

חלום של עבודה
אין זה מפתיע שישראלים רבים בוחרים להגשים חלום, ולהירשם אל המסגרות השונות של לימודי קולנוע בישראל. הבוגרים יכולים להשתלב כמובן במגוון רחב של עבודות - החל מהפקה של סרטי תדמית, ועד להשתלבות בתחומי התסריטאות לסדרות וסרטים בארץ. אבל לפני שחולמים על העבודה העתידית - מה חשוב לדעת על מסגרות הלימודים הקיימות?

היכן לומדים?

יש כיום כמה מסגרות שונות של לימודים. אוניברסיטת תל אביב היא האוניברסיטה היחידה בארץ שיש בה מסלול מסודר של לימודי קולנוע וטלוויזיה, בתואר BFA (זהו השם המלא לתואר ראשון בפקולטה לאומנות בחוג לקולנוע וטלוויזיה). עם זאת, ישנן מסגרות נוספות בארץ של מכללות פרטיות שמאפשרות לכם ללמוד קולנוע בתואר BA, בין השאר במכללות מוכרות כגון ספיר, בית ברל, תל חי, ועוד.

כמה זמן הלימודים נמשכים?

על פי רוב, משך הלימודים הממוצע הוא שלוש שנים. לעתים אם משלבים את הלימודים עם תחומי לימודים נוספים הם עלולים להתארך.

מה לומדים?

זה לעתים תלוי מוסד, אך באופן כללי, ישנה גם תוכנית לימודים מסודרת ומאושרת ע"י המל"ג בישראל: אתם תלמדו את כל היסודות של אמנות הקולנוע – כולל בימוי, צילום, עריכה, יצירת מיזנסצנה, אנימציה, פסקול, ואף תחומי הפקה חשובים מאד - כיצד מקדמים סרט? איך מגייסים שחקנים? ועוד. בין השאר גם פונים לאפיק שיווקי - למשל בשאלה כיצד יוצרים סרטי תדמית ומה ההבדל בין סרטי תדמית לבין סרטים שמשווקים לבתי הקולנוע השונים. לומדים ונחשפים גם לתחומי הקולנוע התיעודי, אשר משיק גם לעולם החדשות והאקטואליה.

התנסויות מעשיות

במהלך לימודי הקולנוע, לא לומדים רק תכנים תיאורטיים אלא גם מתנסים באופן ממשי ביצירת סרטים. בכל חוג ישנו פרויקט גמר של יצירת סרט (לרוב מדובר על סרט באורך ממוצע של רבע שעה). כלומר, אתם מתנסים ממש בבימוי, בצילום, בהפקה, בעריכה, ביצירת פסקול, וכיו"ב. לאורך השנה יש גם שפע של תרגילים קטנים יותר - יצירת סרטי תדמית, יצירת כתבה חדשותית וסרט תיעודי, תרגולי עריכה, תרגולי אור וצל, וכו'.

שילוב עם תחומים נוספים

ניתן להירשם ללימודי קולנוע בנוסף למסגרות לימודים נוספות, וחלקן אף משיקות ומשלימות. לא מעט למשל בוחרים גם לעשות תואר ראשון בתקשורת במקביל ללימודי הקולנוע שלהם, שכן התחומים מאד קשורים אחד בשני.

זה הזמן להגשים את החלום שלכם

אין ספק שתחום הקולנוע הוא אחד מהמרתקים והמסקרנים ביותר בארץ. אנו מאחלים לכם הצלחה רבה בלימודים שלכם, ומי יודע - אולי עוד נשמע עליכם בעתיד כקולנוענים מרתקים ופורצי דרך.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים