כרגע באתר
7
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

ניקוי שטיחים בדירה בחמישה צעדים פשוטים

רוצים להחזיר לשטיח את המראה הרענן? הנה המדריך שיעזור לכם להתגבר על האתגרים ועל הקשיים הנפוצים בחמישה צעדים בלבד

06/12/2015

החשיבות של ניקוי שטיחים

החשיבות של ניקוי שטיחים
שטיח הוא פתרון החיפוי האולטימטיבי עבור הרצפה. שטיחים מגיעים במגוון רחב של דגמים, צבעים ודוגמאות והם משדרגים את חלל הפנים. יחד עם זאת, שטיחים גם צוברים לא מעט לכלוך ואבק. עם השנים אנחנו נאלצים להשקיע לא מעט זמן בניקוי של השטיחים ולא כולם יודעים כיצד לעשות זאת בצורה נכונה. בדיוק בשביל זה הכנו מדריך לניקוי שטיחים בדירה:

1. רכשו ציוד ניקוי מיוחד

הטעות הנפוצה היא להפעיל שואבי אבק עוצמתיים על מנת לנקות את השטיח. שואבים מן הסוג הזה יוצרים נזקים בלתי הפיכים ופורמים את התפירה העדינה של השטיח. טעות אחרת היא לחבוט בשטיח ולהוציא אותו החוצה. פעולה כזו תגרום לשטיח לאבד מצמיגותו והיא גם עלולה לפגוע בצבעו המקורי. הצעד הראשון מבחינתכם צריך להיות רכישת ציוד ניקוי מיוחד וייעודי. הגיעו לחנויות "עשה זאת בעצמך", בררו על הבדלים בין חומרי ניקוי וודאו שאתם מקבלים החלטה נכונה.

2. בחרו שיטת ניקיון בהתאם לסוג השטיח

קראו את התווית המופיעה על גבי השטח ובחרו שיטת ניקיון שמתאימה עבורו. כך תוכלו לשמור על השטיח לאורך זמן ולמנוע כתמים שיהיה קשה להסיר. שיטת הניקיון נקבעת בעיקר לפי ההבדלים בין צמר אמיתי וצמר סינתטי.

3. השתמשו במגב או מטאטא עם שערות גומי

אם יש לכם חיות מחמד בבית, סביר להניח שאחת הבעיות העיקריות בניקוי שטיחים היא הרמת השערות והפרווה. בשלב השלישי תוכלו להשתמש במגב או במטאטא עם שערות גומי כדי לאסוף את השערות. כך תוכלו להכין את השטיח לשלב הבא ולמנוע מהפרווה להיכנס בין חלקי הצמר הקטנים.

4. הסירו כתמים עם סודה לשתייה ומים טריים

אבקת כף סודה אמורה להספיק לכם כדי להסיר את רוב הכתמים המצטברים על גבי השטיח. גרדו בעזרת כף נקייה את הרוטב שטרם נספג, פזרו אבקת סודה לשתייה והשאירו אותה על גבי הכתם למשך 10-15 דקות. לאחר מכן התיזו חומר להסרת לכלוך ושטפו את האיזור במים קרים. שימו לב שאתם משתמשים במים טריים כדי לא להזיק לצמר של השטיח. לבסוף תצטרכו לנגב במטלית יבשה את כל האיזור ולהמתין לייבוש מלא.

5. התייעצו עם אנשי מקצוע

יש חברות שמתמחות בנושא של ניקוי שטיחים. חברה כזו יכולה להעמיד לרשותכם מגוון רחב של פתרונות עבור ניקוי מהיר, יעיל ויסודי. במידה והשלבים לעיל לא עוזרים לכם להתמודד בהצלחה עם הכתמים על השטיח, אל תתביישו ליצור קשר עם נציגי החברות. התייעצו עם אנשי מקצוע בכל מקרה של התלבטות וקבלו הצעת מחיר מסודרת. כך תוכלו לדעת האם משתלם להעביר את השטיח לניקוי או לנקות אותו לבד.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים