כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

היתרונות והחסרונות בעבודתו של פלסטיקאי

מנתח פלסטי אמנם מחזיק באחת המשרות הנחשקות ביותר בתחום הרפואה, אך האמת היא שעבודתו כרוכה גם בלא מעט חסרונות. במאמר הבא נצביע על מאפייני העבודה ובעיקר נבין מדוע חשוב לבחור איש מקצוע מומחה.

08/12/2015

שלבים בדרך להיות מנתח פלסטי

שלבים בדרך להיות מנתח פלסטי
ניתוחים פלסטיים מתבצעים על ידי רופא שעובר תהליך ארוך של הכשרה. השלב הראשון בהכשרה הוא לימודים אקדמיים וצבירת ידע, השלב השני הוא ביצוע התמחות מעשית והשלב השלישי הוא צבירת ניסיון. רק בתום מספר שנים רשאי המנתח להציע את שירותיו עבור קהל הלקוחות. בנוסף, הניתוחים מתבצעים בקרב גברים ונשים והם רלוונטיים לטווח גילאים רחב.

את היתרונות והחסרונות בעבודתו של פלסטיקאי ניתן לראות דרך מספר היבטים מרכזיים:

שכר

היתרון העיקרי של העבודה הוא שכר יחסית גבוה, אך החיסרון הוא שעות עבודה מרובות. אל השכר גם יש להוסיף את תקופת ההכשרה שבה משתכר המנתח סכום מינימאלי בלבד. עם זאת, מנתח שמתמחה בפלסטיקה מרוויח יותר מרופאי משפחה ורופאים במקצועות הבסיס.

קושי מקצועי

אי אפשר לדבר על היתרונות והחסרונות בעבודתו של פלסטיקאי מבלי להזכיר את הקושי המקצועי. המשרה מחייבת רמה גבוהה של דיוק, ריכוז, מיומנות וטכניקה. הקושי בא לידי ביטוי ברמה יום יומית והוא עלול לגרום תסכול. זהו חיסרון משמעותי עבור מנתחים בתחילת דרכם והוא נרשם גם אצל רופאים מנוסים. מצד שני, הקושי עצמו יכול להפוך ליתרון כי הוא מקנה תחושת סיפוק. רק במקצוע הרפואה ניתן להשפיע באופן ישיר על איכות החיים של מטופלים צעירים ומבוגרים כאחד.

העשרה

מנתח פלסטי כבר לא יכול להרשות לעצמו להתמחות בתחום אחד בלבד. הוא צריך לדעת כיצד לבצע ניתוחי הגדלת חזה וניתוח אף, להכיר את החידושים האחרונים בענף ולקחת חלק בהשתלמויות. רק כך יכול המנתח להעשיר את הידע שלו וליישם את הפרוצדורות המקובלות.

למה חשוב לבחור מנתח מומחה?

המומחיות היא פקטור משמעותי בתוצאה הסופית של ניתוחים פלסטיים. רק גורם מומחה יכול להפוך את החסרונות ליתרונות, להתמודד עם האתגר ובסופו של דבר להגיע לתוצאות המדויקות ביותר עבור הלקוח.

יש לבדוק היטב מה המומחיות של המנתח ועד כמה הוא בקיא בפרוצדורה הרפואית שאותה הוא מבצע. אפשר לקבל המלצות על גורמים מומחים, להגיע לפגישת ייעוץ לא מחייבת ולשמוע חוות דעת אובייקטיבית. אין להקל ראש בחשיבות של מומחיות ובתחום הפלסטיקה יש להקדיש לפחות כמה שבועות להשוואה בין רופאים.

בחרו את המקצוע לפי סדר העדיפויות שלכם

לסיכום, גם למקצוע מבוקש בתחום הפלסטיקה יש יתרונות וחסרונות. אין דרך אחת לקבוע מה המקצוע המושלם והשאלה היחידה היא מה סדר העדיפויות האישי. מי שרוצה להשתלב בתחום יכול ליהנות משכר גבוה, תחושת אתגר והעשרה מסביב לשעון. לחילופין, עליו להבא בחשבון את תקופת ההכשרה הארוכה, את הקושי היום יומי ואת השינויים בענף.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים