כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפים לתכנון נכון וקל של מטבחים

המטבח הוא אחד האזורים החשובים ביותר בבית. בימינו אנו המטבח אינו מתיימר להחליף את הסלון, אם כי רבים מאיתנו נוטים לבלות בו שעות רבות של התלכדות משפחתית, זוגית ואפילו בארוחה מול הטלוויזיה. השאלה היא כיצד נוכל לעצב מחדש, או לתכנן מטבח לדירה חדשה תוך כדי התייחסות לפונקציונאליות, איכותו ועמידותו לאורך שנים?

09/12/2015

כך מתכננים מטבח מושלם בצעדים פשוטים

כך מתכננים מטבח מושלם בצעדים פשוטים
מהי הדרך הטובה ביותר לתכנן מטבח? לרובנו הרי אין ניסיון של ממש בנושא. לכן, החלטנו להגיש לכם כמה טיפים חשובים לעיצוב נכון של מטבחים. כפי שתשימו לב הטיפים הללו הם פשוטים ליישום, והם בעיקר דורשים את תשומת הלב שלכם לאורך תהליך התכנון.

שימו לב למגירות

רבים מאתנו נוטים לעתים לשכוח את התפקיד החשוב של מגירות במטבח, למרות שזה אחד המרכיבים החשובים ביותר. מצד אחד, אין טעם במגירות מרובות ללא שימוש. מצד השני, אתם עלולים למצוא את עצמכם עם מגירות מלאות בכלים ללא טיפת מקום. בהתאם לכך, כשאתם מתכננים מטבח, פשוט נסו לחשוב איך המגירות אמורות לעזור לכם. זה ישפיע על האורך, הרוחב העומק שלהן - האם תשתמשו בהן לאחסון של סכו"ם? האם לאחסון של כלי הגשה? לאחסון של קופסאות? אחרי שתחשבו מה אתם תשימו במגירות - גם תוכלו לבחור את הדוגמאות ואת הכמויות שיתאימו עבור המטבח שלכם.

פתרונות אחסון חכמים

באופן כללי, כשאתם מתכננים מטבחים, כדאי לשים לב לנושא של שילוב פתרונות אחסון חכמים בתוך המטבח. היום זה שם המשחק, כדי שתוכלו לתכנן גם מטבח בחלל קטן יחסית. כמה דוגמאות לפתרונות אחסון חכמים במיוחד: שילוב של קרוסלות בתוך ארונות ופתרונות מידוף חכמים, התקנה של מדפים גם על קירות חשופים בתוך המטבח, התקנה של מתקני תליה סביב המטבח כדי להשתמש בשטח נוסף, ולעתים אף שימוש בארגזי אחסון בפינה של המטבח. כל הדברים הללו, מאפשרים לכם לשמור על סדר וניקיון במטבח שלכם - וגם לשמור על עיצוב הולם ומוקפד.

באילו צבעים להשתמש?

זו שאלה חשובה מאד לתכנון של מטבחים, שכן על אף שנראה שיש כאן החלטה אסתטית בלבד, הרי שזה גם ישפיע על התחושה שלכם בבית, ואפילו על ערך המטבח בהמשך אם הבית יימכר! כדאי להשתמש בצבעים בהירים יחסית, כי המטבח צריך להיות חלל מואר, ובצעים בהירים מגיבים בצורה טובה יותר לתאורה במטבח. מעבר לכך, לא חייבים לשמור על הגוונים של לבן-שחור-שמנת. אפשר בהחלט לגוון עם צבעים נוספים בגוונים של תכלת, חום בהיר, אדום, ועוד.

לשים לב גם לתקציב

הטיפ החשוב ביותר נוגע לתכנון של התקציב שלכם. עוד בשלבי התכנון הראשוניים של מטבחים, ערכו טבלת אקסל עם סך ההוצאות, קובעו לעצמכם רף עליון שאותו אתם לא עוברים בשום פנים ואופן. כך, כשתבחרו מרכיבים שונים עבור המטבח - תמיד תוכלו לשים לב שאתם עומדים במסגרת התקציב.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים