כרגע באתר
7
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

הרחקת יונים מהבית בחורף

שירותי הדברה והרחקת יונים ניתנים לכל אורך השנה והם חשובים בעיקר בחורף. במאמר הבא נבין כיצד משיגים את המטרה ומדוע כדאי לטפל בבעיה מוקדם.

10/12/2015

זהירות - מחלות

יונים חוזרות שוב ושוב לטריטוריה שלהן כדי לבנות קנים והן מביאות איתן לא מעט מחלות. נוכחות יונים בסביבת הבית מעלה את הסיכוי להידבק בדררת, בדלקת מוח נגיפית ובשפעת העופות. הנפגעים העיקריים מהמחלות הם מבוגרים מעל גיל 60 וילדים עד גיל 3. המחלות מועברות אל האדם ומתבטאות בצורה שונה מאשר אצל היונה. בנוסף, יונים מביאות איתן טפילים כמו זבוב היונה, כינים שגורמות לגירוד תת עורי ואלרגיה וטפיל מסוג אקרית שעוקץ את האדם וגורם פריחה בכל הגוף.

החשיבות של הרחקת יונים

החשיבות של הרחקת יונים
המחלות שמגיעות יחד עם היונים מדגישות את החשיבות של שירות הדברה והרחקה. שירות מן הסוג הזה מסייע להרחיק את היונים מבלי להרוג אותן. הוא מבוצע על גגות בתים פרטיים ומבנים משותפים לכל אורך השנה, אך הוא חיוני בעיקר בחורף. זו התקופה בה היונים מוצאות מסתור מפני מזג האוויר בחדרי כביסה, בין הרעפים, בתוך מרזבים ועוד. אז איך עושים את זה?

התקנת רשתות

בשיטה הזו מתקינים רשתות על פתחים בגגות ובמחסנים. מטרת השיטה היא למנוע כניסת יונים, אך היא אפקטיבית רק במקומות פתוחים או סביב חלונות ומפתחים רחבים.

סליל קפיצי

התנודה המתמדת של סלילים קפיציים מונעת מיונים יציבה נוחה. סליל קפיצי מרחיק את היונים בצורה הומאנית הוא מתאים עבור מרזבים, אדניות וקצות רעפים. היתרון של סליל קפיצי הוא עלות נמוכה ופתרון מיידי לבעיית היונים.

התקנת דוקרנים

אפשר לבצע הרחקת יונים גם בעזרת דוקרנים ייעודיים. בדרך כלל מדובר על דוקרני מתכת או פלסטיק, שאותם מתקינים על גבי אדני חלונות, מעקים ומרזבים. דוקרנים מונעים מיונים עמידה נוחה והם יעילים במשטחים שטוחים.

חוטי רטט

עוד שיטה אפקטיבית להרחקת יונים היא שימוש בחוטי רטט על אדני חלונות, אדניות וקצות רעפים. גם כאן המטרה היא למנוע מהיונים יציבה נוחה ולייצר תנודה מתמדת של החוטים.

מערכות אלקטרוניות והרתעה קולית

הדור הבא של שיטות הרחקת יונים מבוסס על מערכות אלקטרוניות ושילוב עם הרתעה קולית. מערכות אלקטרוניות מופעלות באמצעות גלאי תנועה לזיהוי יונים, אך ההרחקה עצמה מבוססת על שידור גלי קול בתדרים מסוימים. גם הרתעה קולית יוצרת אי נוחות אצל היונים ולכן היא מומלצת למגוון שימושים.

הקדימו תרופה למכה

חשוב לתאם הרחקת יונים ושירותי הדברה מוקדם ככל האפשר. ניתן להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי השיטות השונות ולקבל הצעת מחיר מסודרת. כך מונעים מהיונים להתבצר בסביבת המחיה שלהן וחוסכים את עוגמת הנפש המלווה העברה של מחלות וטפילים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים