כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

האם כדאי להשקיע בנדלן בחולון עבור הדירה החדשה?

נכסי נדלן מניבים כיום תשואה גבוהה ולכן הם מומלצים עבור ציבור המשקיעים. יחד עם זאת, בחיפוש אחר השקעה מניבה כדאי להביא בחשבון גם את האיזור הגיאוגרפי וגם נקודות עניין מרכזיות בשכונה כמו בריאות, חינוך, פנאי ומסחר וקהילה

10/12/2015

בחירת נכס נדלן להשקעה

חיפוש אחר נכס נדלן מניב עשוי להיות משימה קשה ומתסכלת. ברור לכולם שהשקעה בנדלן מניבה תשואה גבוהה והיא בכל מקרה עדיפה על פני תכניות חיסכון בבנק, אך השאלה היא איך מוצאים את הנכס המתאים. הטעות הנפוצה היא לרכוש נכסים רק לפי איזור גיאוגרפי כללי. העיר בה נמצא הנכס אמנם משפיעה על הערך ועל התשואה ממנו, אך היא לא הפקטור היחיד שאליו כדאי להתייחס. קשה לענות על השאלה האם כדאי להשקיע בנדלן בחולון מבלי להביא בחשבון את השיקולים הבאים:

בריאות

בריאות
כדאי להיכנס לעובי הקורה ולבדוק באיזו שכונה בחולון נמצא הנכס. מומלץ להשקיע בנכס בקרבת בתי חולים, בתי מרקחת וקופות חולים, ולוותר על נכס שאין לידו מרפאות, מעבדות או אפילו שירותי וטרינריה.

חינוך

נקודות העניין המרכזיות סביב כל נכס כוללות התייחסות למוקדי חינוך. כאן בודקים בעיקר האם יש בסביבת הנכס בית ספר יסודי, חטיבת ביניים או תיכון, גן ילדים ואפשרות לחינוך דתי. נכס יקבל עדיפות אם יש לידו ספריה ומתנ"ס.

פנאי ומסחר

רוב רוכשי הדירות מעדיפים נכס שנמצא ליד מרכזי פנאי ומסחר. הההבדלים בין שכונות בחולון גדולים מכפי שנהוג לחשוב, לכן בעת השוואה בין נכסים יש לבדוק קניונים ומרכזי קניות, רשתות מזון וגם מסעדות ובתי קפה. אין להקל ראש בערכו של נכס שנמצא ליד בנקים, דואר וכספומטים ואלו בכל מקרה דירות מבוקשות יותר.

קהילה

כדאי להשקיע בנכס שנמצא ליד מרכזים קהילתיים, שירותים סוציאליים ותנועות נוער. משקיעים מבוגרים שמתכננים לרכוש דירה למגורים צריכים לברר גם על מרכזי גיל הזהב, מעונות ושירותים סוציאליים. ככל שהתמיכה הקהילתית סביב הנכס צמודה ויסודית יותר, כך ניתן להבטיח את העלייה בערך לאורך זמן.

חולון בהשוואה לערים אחרות בגוש דן

אם משווים רק בין ערים שונות בגוש דן מגלים יתרון משמעותי לעיר חולון. ראשית, נדלן בחולון נהנה בשנים האחרונות מתשואה ממוצעת גבוהה. צעירים, בעלי משפחות ומשקיעים בוחרים בחולון בגלל הקרבה לתל אביב ובזכות המחירים האטרקטיביים. שנית, חולון מתפתחת בקצב מהיר. תחנת הרכבת בחולון מאפשרת נסיעה למרכז גוש דן ב-20 דקות בממוצע וכמעט מכל מקום בעיר ניתן ליהנות מתחבורה ציבורית נגישה.

שיקולים נוספים לבחירת העיר

אין ספק לגבי היתרונות של נדלן בחולון לעומת תל אביב, רמת גן או גבעתיים, אך מערכת השיקולים היא כאמור מורכבת ומסובכת יותר. הדרך הנכונה לדעת האם כדאי להשקיע בנדלן בעיר היא לבדוק גם את מוקדי הבריאות, החינוך, הפנאי והקהילה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים