כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס הנהלת חשבונות

הנהלת חשבונות יעילה היא הדרך היחידה לתעד את הפעילות הפיננסית של העסק, הארגון או החברה. החשיבות של הנהלת חשבונות ברורה לכל מי שמבצע עסקאות ולכן יש כיום קורסים מגוונים שמעניקים הכשרה והסמכה בתחום

10/12/2015

הנהלת חשבונות לאורך השנים

מקצוע הנהלת חשבונות השתנה בצורה משמעותית בשנים האחרונות. אם בעבר דובר היה על מלאכה סיזיפית של תיעוד הפעילות הפיננסית של ישות חשבונאית, הרי שכיום הרישום של תנועות כספיות ולא-כספיות מבוצע בצורה ממוחשבת. אף על פי כן, החשיבות של הנהלת חשבונות לא ירדה - אלא להיפך. כיום ברור כי רק באמצעות הנהלת חשבונות יעילה ניתן לשמור על האינטרסים הפיננסיים של העסק ולמנוע נזקים בלתי הפיכים. הנהלת חשבונות חיונית לכל עסק, ארגון או חברה והיא מהווה חלק בלתי נפרד מעסקאות בתחומים שונים.

תפקידו של מנהל חשבונות

תפקידו של מנהל חשבונות
הנהלת חשבונות מבוצעת על ידי מנהל חשבונות. המנהל צריך לקחת חלק בקורס הנהלת חשבונות ועליו לעבור את מבחני הרשויות. תעודת מנהל חשבונות ניתנת על ידי משרד הכלכלה בהתאם לעמידה בדרישות הקורס. בנוסף, ישנה הבחנה בין קורס הנהלת חשבונות סוג 1+2, הנהלת חשבונות סוג 3 ומנהל חשבונות מדופלם או חשבונאי בכיר.

תכני הקורס ונושאי לימוד עיקריים

אלו נושאי הלימוד המרכזיים המהווים את הבסיס של כל קורס הנהלת חשבונות:

מקצועות תשתית

מנהל חשבונות נדרש להכיר את תורת המסחר והמשק. הוא נבחן בנושאים הללו ולומד במהלך הקורס על סוגי התאגדויות, מושגי יסוד בכלכלה ומושגי יסוד בבנקאות ובביטוח. למרות שרמה היום יומית הוא לא תמיד מתעסק עם המושגים הללו, הם מהווים את הרקע למקצועות התשתית. בנוסף, הקורס כולל שיעורים על מערכת המיסים בישראל.

מקצועות תומכים

כאן מדובר בעיקר על קורסים של חישובים מסחריים. המנהל מקבל כלים מתמטיים לשם יישום כללים חשבונאיים כגון חישובי רווח והפסד, הנחות, ריביות, הצמדה והפרשי שערים, יחס, ניכיון שיקים ושיקים לפרעון עתידי. הידע הנרכש במסגרת המקצועות התומכים מסייע למנהל חשבונות להשתלב בשוק העבודה כשכיר או להציע את שירותיו באופן עצמאי.

מקצועות ליבה

אלו קורסים שקשורים לנושא של חשבונאות פיננסית. מנהל חשבונות לומד במהלך הקורס על כללי החשבונאות הבסיסיים והמקובלים, על התקינה החשבונאית ועל שיטות פחת ומכירת רכוש קבוע. בהינתן הידע הזה ניתן גם ללמוד על יישום מעשי של חשבונאות פיננסית באמצעות תוכנת מחשב.

ידע מקדים

תנאי הקבלה לקורס הנהלת חשבונות הם 12 שנות לימוד או 11 שנות לימוד ועמידה במבחן כניסה במתמטיקה ברמה של 11 ש"ל. בחלק ממוסדות הלימוד גם דורשים עמידה בועדת קבלה.

השתלבות בשוק העבודה

מי שמסיים את הקורס ועובר בהצלחה את בחינות ההסמכה מקבל תעודת גמר ותעודת מקצוע. עם התעודות הללו קל להשתלב בשוק העבודה. אפשרות אחרת היא להשתמש בתעודה כדי לפתוח עסק באופן עצמאי.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים