כרגע באתר
3
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפים לבחירת חברות השמה

חברות השמה משפיעות על משך הזמן הנדרש למציאת עבודה. ההבדל בין החברות בא לידי ביטוי ברמת המקצועיות, בזמינות ובהתאמת פתרונות תעסוקתיים לצרכים המדויקים של הלקוח, אך חשוב גם להכיר את הטיפים לבחירת החברה המתאימה.

13/12/2015

החשיבות של חברות ההשמה ותפקידן

התפקיד העיקרי של חברת השמה הוא לתווך בין מעסיקים ודורשי עבודה. התפקיד שמבצעת החברה משפיעה באופן ישיר על משך הזמן שאותו צריכים דורשי עבודה להשקיע על מנת למצוא משרה שמתאימה להם. קיימות חברות השמה רבות אשר צצות יש מאין בשאיפה לגזור נתח מהחברות הוותיקות אך בדרך כלל חברות ההשמה הוותיקות הן בעלות סיכויי ההצלחה למצוא לכם עבודה חדשה.

היתרונות והחסרונות של חברת השמה

היתרונות והחסרונות של חברת השמה
חברה מקצועית, אמינה ובעלת מוניטין חיובי יכולה לחסוך את המאמץ של חיפוש עבודה במשך שבועות או אפילו חודשים ארוכים. מנגד, חברה ברמה נמוכה עלולה לגרום נזקים בלתי הפיכים לקורות החיים של דורשי עבודה ולהרחיק אותם מהמשרה הנחשקת. אז איך בוחרים נכון?

רמת המקצועיות

חברת השמה נמדדת על פי רמת המקצועיות שלה. נציגי החברה צריכים לעשות הכל כדי לשמור על פרטיות הלקוחות, להכיר את מאפייני השוק שבו הם בוחרים להתמחות ולעדכן את הלקוח בכל מקרה של שינוי.

זמינות

תהליך מציאת עבודה נמשך זמן רב ובמהלכו צריכים נציגי החברה לשמור על קשר עם הלקוחות. עליהם להיות זמינים לכל שאלה, תהייה או בעיה ולהעמיד לרשות הלקוח את הפתרונות הרלוונטיים ביותר. הזמינות היא ערך עליון בתפקידן של חברות כוח אדם ובמקצוע שמחייב יחסי אנוש ברמה גבוהה.

רלוונטיות

חברת השמה מקצועית תציע לדורשי עבודה רק משרות שרלוונטיות לתחומי העניין, ההשכלה, ההתמחות והניסיון שלהם. הצעות עבודה לא רלוונטיות מעכבות את כל הגורמים המשתתפים בתהליך וגורמות עוגמת נפש. החברה חייבת להתאים לכל לקוח פתרונות תעסוקתיים יעילים על פי הצרכים המדויקים שלו. בנוסף, רוב החברות המנוסות יתמקדו בתחום מסויים כגון הייטק, ביוטק, כספים ועוד.

כך תבחרו חברה שמתאימה לכם

קל יותר לדעת איך בוחרים חברת השמה אם משתמשים במספר כללי מפתח. ראשית, התחילו בתיאום פגישת היכרות אישית ולא מחיייבת עם נציגי החברה. הגיעו למשרדי החברה והתרשמו מרמת המקצועיות. בקשו מנציגי החברה לספר על עצמם, על תחומי ההתמחות ועל הענפים שבהם הם מוצאים את הפתרונות התעסוקתיים הרלוונטיים ביותר. זכרו שחברה מקצועית תדרוש מכם להגדיר במדויק את מאפייני המשרה, בעוד חברה חובבנית תבטיח תוצאות מופרזות ולא ריאליות.

אל תהיו פזיזים

שנית, הקדישו זמן לבחירת חברה ואל תמהרו להתפתות לכל הצעה שמגיעה אליכם. בדקו האם הפרטים שלכם נשמרים רק אצל החברה וודאו שהם מועברים למעסיקים באישורכם בלבד. שמרו על קשר טלפוני עם נציגי החברה והתעניינו במצב החיפוש. התעדכנו בתדירות גבוהה ככל האפשר וכך תמנעו עוגמת נפש. במידה ואתם מקבלים הצעות עבודה לא רלוונטיות, החליפו חברת השמה ואל תתביישו לבצע התאמות ושינויים.
זכרו שבתחום ההשמה אין מקום לטעויות: אתם הלקוח וחברה שמתמחה בנושא צריכה להעניק לכם שירות מהיר, איכותי, חסוי ובעיקר יעיל.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים