כרגע באתר
7
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איך לרכוש נדלן בצורה נכונה מפי צבי ויליגר

רכישת דירה, עבור רובנו בכל אופן, היא העסקה הכלכלית המורכבת ביותר שאנחנו מעורבים בה וגם זו שמעורב בה סכום הכסף הגבוה ביותר - ובהתאם מומלץ להיעזר בטיפים ועצות מפי מומחים שונים, ובפרט אנשי עסקים מצליחים דוגמת צבי ויליגר ("וילי פוד", יבואנית המזון המוכרת שהיקף מכירותיה בשנים האחרונות הוא למעלה מ-300 מיליון ש"ח בשנה).

14/12/2015

השאלה הראשונה היא לא איך לרכוש אלא האם לרכוש

ראשית מציע צבי ויליגר - שגם יריביו מסכימים כי אין כמוהו בזיהוי הזדמנויות עסקיות אופטימליות - לשקול היטב האם אכן כדאי לכם לקנות דירה, והאם זוהי נקודת הזמן המתאימה ביותר לעסקה. אמנם ישראל של תחילת המאה ה-21 היא מקום שמחירי הנדל"ן לא מפסיקים לנסוק מעלה מעלה, ואמנם עושה רושם שממשלות ישראל לא רואות בכך בעיה המאימת על הלכידות החברתית ועתיד המדינה, אולם דיור הוא שוק כמו כל שוק אחר, ובהחלט ייתכנו גם בו ירידות מחירים ולא רק עליות.
בנוסף, התחייבות שאתם לא בטוחים שתוכלו לעמוד בה עלולה לסבך אתכם בצרות צרורות, כך שאם אתם לא משוכנעים כי קניית דירה היא הצעד הנכון עבורכם כרגע, מוטב להמתין.

לא בלי ליווי משפטי

לא בלי ליווי משפטי
טיפ נוסף של צבי ויליגר הוא לא לוותר על ליווי משפטי של עורך דין מטעמכם, גם אם עורך הדין של המוכרים הגון או שהמתווך שדרכו אתם קונים את הדירה מספר לכם שהוא מכיר עורך דין מעולה וזול. ישנם לא מעט בורות משפטיים אליהם אתם עלולים ליפול בשל חוסר בקיאות, וכבר היו מקרים מעולם (ומי כמו צבי ויליגר, איש עסקים רב ניסיון שנתקל באינספור אנשים במהלך חייו, יודע עד כמה רב מספרם של תאבי הבצע האורבים לאנשים תמימים).
מאותה סיבה, אם אתם קונים דירה יד שנייה כדאי להשקיע גם בבדיקה הנדסית יסודית, שאותה יבצעו אנשי מקצוע מטעמכם. אף אחד הרי לא רוצה לקנות דירה ולגלות חודשיים אחרי שהוא חייב להחליף בדחיפות את כל הצנרת למשל.

מה צופן העתיד לדירה?

כאיש עסקים האמון על התבוננות גם לטווח הארוך ממליץ צבי ויליגר על ביקור באגף ההנדסה של הרשות המקומית בשטחה שוכנת הדירה שאתם שוקלים את רכישתה - כדי לבחון האם ישנן תוכניות פיתוח רלוונטיות בסביבתה. פארק בקרבת מקום עשוי לשדרג את איכות החיים שלכם, אשכול גנים שירבה מהומה מדי בוקר כמו גם פקקי תנועה - פחות.

מה עמדתו של צבי ויליגר על מעבר לפריפריה?

בתקופה זו שבה יותר ויותר משפחות מוצאות עצמן בקשיים כלכליים עולה במקרים רבים על הפרק השאלה האם כדי לעבור למקום שבו מחירי הדירות נמוכים יותר. חשוב לזכור כי מעבר לפריפריה הוא שינוי מהותי, וכי אמנם תחסכו לא מעט כסף אבל מצד שני ייתכן שתידרשו להגדיל הוצאות אחרות (למשל להחזיק שתי מכוניות). בכל מקרה ממליץ צבי ויליגר על שנת ניסיון כדי לבחון האם אופציה זו אכן מתאימה לכם, ורק לאחריה להתחייב על רכישת דירה, שגם ממנה כמובן יש דרך חזרה אך היא מורכבת יותר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים