כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

המדריך לזוג הצעיר בבחירת עיצוב הבית

נקודת מבט אדריכלית יכולה לסייע לזוג הצעיר לעצב את הבית.

14/12/2015
עיצוב כזה יחסוך מקום, יבטיח ניצול אופטיאלי של החלל הפנוי וכמובן ישפר את רמת החיים ויצמצם הוצאות מיותרות. הנה המדריך השלם
זוגות צעירים מתמודדים עם שורה ארוכה של דילמות במהלך עיצוב הבית. הם צריכים להחליט היכן למקם את הרהיטים, לקבוע סדר עדיפויות וגם לשמור על מסגרת תקציב. מהבחינה הזו אין הבדל בין עיצוב בית חדש או דירה שכורה. הסוד הוא להשתמש בנקודת מבט אדריכלית ובעיקר להיעזר בשלושה טיפים מרכזיים:

1. בחירת סלון ורהיטים

הכי קל לעצב את הבית אחרי שכבר מניחים את התשתית הדקורטיבית. אפשר לבחור סלון בצורת ר' לדירות קטנות, או להעדיף ספה מרכזית וכמה כורסאות עבור סלון מרווח יותר.
הרהיטים אמורים לשרת את צרכי הזוג הצעיר ומומלץ לבחור אותם על פי שיקולים של תחזוקה, מחיר וחומרי גלם. הרהיטים הבסיסיים לסלון הם שולחן אוכל, פינת ישיבה ושידה למסך הטלוויזיה.

2. בחירת דלתות פנים לחדרי הבית

דלתות הזזה לחדרי הבית יכולות לחסוך הרבה מקום. על מנת לעצב את הבית עם דלתות הזזה יש להתייעץ עם אנשי מקצוע ולבנות נישה בתוך הקיר. דלתות הזזה לחדרי הבית הן פתרון פנים יעיל, חסכוני ומהיר. הדלתות מתאימות לבתים עם ובלי ילדים וניתן לשלב אותן בין הסלון והמטבח, בין חדרי השינה וכמובן בחדרי השירות, המקלחת והשירות.
אדריכל יכול להמליץ לזוג הצעיר איזה דלתות פנים לבחור. עליו להביא בחשבון את אופי השימוש בחדרים השונים ואת הקרבה לרהיטים. הדלתות אמורות מצד אחד לשמש להבחנה ברורה בין החדרים, אך מצד שני הן גם צריכות לאפשר אחידות. מבחינת צבעים ועיצובים, מגוון האפשרויות לבחירת דלתות הזזה לחדרי הבית הוא כמעט בלתי מוגבל. הכל תלוי בטעם האישי של הזוג הצעיר ובמסגרת התקציב העומדת לרשותו.

3. בחירת ריהוט לחדרי שינה ואפשרויות עיצוב

חדר השינה צריך להשרות אווירה נעימה ולאפשר לבני זוג לבלות ביחד זמן איכות משותף. חדר השינה אחד המקומות החשובים ביותר בבית, בעיקר לזוג צעיר או להורים טריים. יש לבחור ריהוט פונקציונאלי לחדר השינה וכדאי לגבות אותה עם גופי תאורה. תאורה מלאכותית מאפשרת משחקי אור וצל בחדר השינה והיא גם מקלה על אפשרויות העיצוב.
ניתן לעצב את חדר השינה תוך התייחסות לצרכי הזוג הצעיר, להעדפות אישיות ולמסגרת התקציב. מומלץ להתחיל עם פריטים בסיסיים כמו מיטה זוגית ורק לאחר מכן להוסיף שידה, ארון או עמדת תלייה עבור מסך טלוויזיה. בנוסף, חדר השינה צריך להיות מספיק מרווח כדי לאפשר לבני הזוג להתנהל בנוחות, אך עליו גם להיות אינטימי ופרטי. כדאי לדאוג לפתרונות קירוי והצללה בחדר השינה ולא לשכוח מיזוג מרכזי או יחידת מיזוג עצמאית שתשתלב בעיצוב הכללי.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים