כרגע באתר
3
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מדריך לתחזוקת גירים לרכב

תיבת ההילוכים של הרכב שלנו היא אחד החלקים החשובים ביותר שלו ועלינו לטפל בה כראוי

20/12/2015

החשיבות של תיבת ההילוכים

כאשר אנחנו מדברים על תחזוקת גירים לרכב שלנו, אנחנו צריכים להבין קודם כל את חשיבותה של תיבת ההילוכים ברכב שלנו, ואת הסיבה שבגללה אנחנו צריכים לטפל בתיבת ההילוכים יותר מכמעט כל חלק אחר ברכב שלנו. ובכן, תיבת ההילוכים של הרכב שלנו היא מנגנון שנועד לתת לנו שליטה אופטימלית על הרכב ולהתאים את הנסיעה לתוואי השטח בצורה הטובה ביותר. העברת ההילוכים מבטיחה את הניצול האופטימלי של המנוע בכל סוג של נסיעה, ותיבת ההילוכים היא למעשה הרכיב שנועד לשלוט על התהליך הזה כולו.

סוגי תיבות ההילוכים

סוגי תיבות ההילוכים
כיום, ניתן למצוא תיבות הילוכים ידניות שמשלבות גם את דוושת הקלאץ', ואילו נפוץ יותר כיום למצוא תיבות הילוכים אוטומטיות שמבצעות את החלפת ההילוכים בצורה אוטומטית עם מוח מערכת ששולט על ההילוכים ויודע להבין מה תנאי השטח המתאימים באותו רגע. בכל מקרה, מדובר ברכיב חשוב במיוחד ברכב שלנו – כזה שצריך לדעת איך לתחזק. חשוב להכיר את התקלות הנפוצות בגירים לרכב, אופן הטיפול בהן, והדרך הטובה ביותר להבטיח את תקינותן. לפניכם התקלות הנפוצות?

תקלות מכאניות

התקלות הנפוצות ביותר בכל מה שנוגע לגירים לרכב שלנו הן תקלות מכאניות, שקשורות בדרך כלל לגורמים טבעיים של בלאי טבעי או של חדירת מים למערכת ההילוכים. במצבים שכאלה, בהחלט יתכן כי אין לנו ברירה אלא לפנות לשירות איכותי בתחום הגירים שיחליף, יתקן או ישפץ לנו את תיבת ההילוכים. תהליך שכזה, של שיפוץ גירים אוטומטיים, הוא תהליך שמטרתו להחזיר את הרכב שלנו למצב האיכותי שבו הוא אמור להיות, שכן כאשר הגיר שלנו חורג ממצבו האיכותי והראשוני המשמעות של זה היא שכל הנסיעה שלנו נפגעת באופן די משמעותי.

תקלות במערכת

בכל מה שנוגע לגירים אוטומטיים, רכיב חשוב מאוד לנסיעה ואף קריטי הוא המערכת ששולטת בתיבת ההילוכים. יציאה מכלל פעולה של המערכת גורמת לכך שפשוט לא נוכל לנסוע ברכב. במידה ומדובר בתקלה שקשורה למערכת עצמה, אנחנו חייבים לפנות לשירות מקצועי בתחום הגירים האוטומטיים לביצוע שיפוץ גירים אוטומטיים, ועד שנעשה כך הנסיעה שלנו תהיה מוגבלת מאוד או בלתי אפשרית כלל.

רק שירות איכותי מהשורה הראשונה בתחום יבטיח לנו הצלחה כשנחוץ לנו שיפוץ גירים אוטומטיים

כאשר אנחנו פונים לשירות איכותי של גירים לרכב בכדי לבצע שיפוץ גירים אוטומטיים, אנחנו עושים יותר מלטפל בתקלה נקודתית כזו או אחרת. למען האמת, מדובר בפעולה שאותה כדאי לנו לבצע באופן תקופתי כך או כך, משום שכאשר אנחנו מבצעים אותה באופן תקופתי אנחנו שומרים על תקינותה של תיבת ההילוכים באופן איכותי לאורך זמן, ומבטיחים לעצמנו את הנסיעה האיכותית ביותר ברכב שלנו ללא תקלות שקשורות להילוכים. כל שנשאר לעשות הוא למצוא את המוסך המורשה בתחום זה ולשפץ את הגיר שלנו.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים