כרגע באתר
3
3
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

בחן את עצמך: איזה נדלניסט אתה?

מומחי שוק הדיור נוהגים לחלק את רוכשי הדירות והנכסים לשלושה סוגים עיקריים, מהם משתרגים תתי סעיפים קטנים יותר. שלושה הסוגים הם: רוכשי דירה ראשונה, משפרי הדיור (שבבעלותם כבר דירה והם מחפשים דירה אחרת לצורך מגורים בגלל התרחבות המשפחה או שינויים אחרים כהחלפת מקום עבודה, קרבה להורים קשישים וכדומה) ומשקיעים (הרוכשים קרקע חקלאית להשקעה, דירה חדשה או דירה מיד שנייה לצורך השקעה ולא לצורך מגורים).

22/12/2015

סוגים שונים של משקיעים

המשקיעים עצמם, מתחלקים למספר סוגים לפי קריטריונים שונים, כאשר לכל סוג נדלניסט-משקיע ישנן העדפות משלו לסוג ההשקעות, קצב ההשקעות, רמת הסיכון הכרוך בהן וכן הלאה. הנה מספר חלוקות נפוצות: החלוקה הראשונה הינה לפי רמת המקצועיות בביצוע ההשקעות: בחלוקה זו ניתן למצוא המשקיעים החובבנים מול המשקיעים המקצוענים.

המשקיע החובבן

המשקיע החובבן
בסוג זה ניתן למצוא את אלה שקיבלו (במפתיע או שלא) סכום כסף גדול כתוכנית חסכון שהשתחררה, מענק פרישה, פיצויי פיטורים או ירושה. הם אינם עוסקים בתחום ההשקעות כמקצוע ואינם עוקבים אחר מצב השוק. לרוב, רכישה מוצלחת שלהם מקורה בניצול הזדמנות שנקרתה בפניהם ולא של ידע, ניסיון או מעקב אחר שוק הנדל"ן.

המשקיע המקצוען

סוג זה לרוב עוסק בהשקעות (בנדל"ן או אחרות) כמקצוע. הוא מקפיד להישאר מעודכן בפרויקטים החדשים שצצים ובהזדמנויות שהשוק מציף עבורו. את ההשקעות הוא מבצע בכספו, במימון חיצוני עבור עצמו ולעיתים, עבור לקוחות (כאשר הוא גובה שכר טרחה באחוזים או בתשלום קבוע).

סולידים מול מהמרים

החלוקה השנייה מתבצעת לפי סוג הנדל"ן המועדף, בתשואה שהוא מניב ובזמן שייקח לנכס להניב את התשואה: בחלוקה זו ניתן למצוא את המשקיעים הסולידיים והמשקיעים המהמרים:

המשקיע הסולידי

משקיע מסוג זה איננו מחפש ריגושים או שינויים מיותרים, הוא הולך על בטוח, לרוב בתשואה נמוכה יחסית ותמיד לאורך זמן. משקיע כזה יקנה דירה באזור טוב, ישפץ אותה וישכיר אותה (לאחר שיבחן היטב את הרקורד והנתונים הכלכליים של השוכרים) למשך פרקי זמן ארוכים. הוא יכול אף לרכוש קרקע חקלאית להשקעה כזו שעדיין לא הופשרה כהשקעה ולהמתין להפשרתה לבניה, מבחינתו - עדיף לאט ובטוח מאשר מהיר ומתוח.

המשקיע המהמר

חי על הקצה, הכל אצלו דינמי ומשתנה. הוא "יתאבד" על נכס שיחשוב כי יניב לו תשואה גבוהה (ימשכן את דירתו, ייקח הלוואה וכד'), יעקוב אחרי תנודות השוק, וברגע, שמבחינתו, השוק יראה כדאיות עבורו, ימכור את הנכס לכל המרבה במחיר. את הכסף שיקבל, יגלגל להשקעה נוספת, דומה לראשונה. הוא חי בשביל הריגוש ושוק הנדל"ן מהווה עבורו עיסוק מעניין יותר מכל סידרת מתח שהוא יכול לצפות בה.

באיזו תדירות משקיעים?

החלוקה השלישית הינה לפי תדירות ביצוע ההשקעות בנדל"ן. כאן ניתן למצוא את המשקיעים החד-פעמיים מול המשקיעים הסדרתיים:

המשקיע החד-פעמי

לרוב, מדובר במשקיע חובבן וסולידי, שהתגלגל לידיו סכום כסף ונקרתה בפניו ההזדמנות להשקיע אותו. הוא לא יסתכן בהשקעות בתשואה גבוהה (ובסיכון גבוה) אלא ילך על נכסים מניבים לאורך זמן.

המשקיע הסדרתי

כאן, לרוב, מדובר במשקיע מקצוען (הוא איננו בהכרח עוסק בכך למחייתו, אבל בהחלט עוקב אחר השוק ומודע) או מהמר, אשר קונה ומוכר נכסים על בסיס קבוע. הוא קונה ומוכר נכסים בקצב שאנשים אחרים קונים בגדים, לרוב, בכספי מימון חיצוני.

כפי שניתן לראות, קיימת קורלציה בין סוגי המשקיעים בחלוקות השונות ובהעדפותיהם.
אז איזה סוג של משקיע אתה?
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים