כרגע באתר
6
4
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפים לשמירה על הגינה הביתית

הגינה הביתית שלנו מהווה פינת חמד, מקום של מרגוע, אירוח ומשפחתיות. יחד עם זאת, על מנת ליהנות ממנה לאורך זמן יש לטפח אותה ולשמור עליה בצורה הטובה ביותר. להלן 10 טיפים מועילים לשמירה על הגינה הביתית שלכם.

22/12/2015

תכנון מושכל

תכנון מושכל
בחרו צמחייה שמתאימה מראש למזג האוויר באזורכם, כזו העמידה לקרינה ישירה של השמש, בעלת יכולת צמיחה בצל, אינה רגישה לקור וכו'. חשוב גם לבחור בצמחים שאינם דורשים מים רבים.

לשתול במרווחים

על מנת לשמור על הגינה, יש לשתול את הצמחים במרווחים סבירים. אחרת, תתרחש תחרות על משאבי מים ומזון והצמחייה עשויה להיפגע.

דישון

הקרקע בגינתנו זקוקה ל"רענון" מעת לעת על מנת להעניק לצמחייה המגוונת את כל שדרוש לה על מנת לשגשג. לשם כך יש לדשן את הגינה בכל שנה ולשים לב כי יש הבדל בין דישון בעונת החורף לבין דישון בקיץ. היוועצו בגנן שלכם לגבי נושא זה.

עשה לך צל

צמחים ופרחים אוהבים את השמש הישראלית, אך גם צל. מסיבה זו חשוב מאוד להשתמש בסוגי עצים שונים בגינה ולחסות בצלם, גם אתם וגם הפרחים. כמובן שמעת לעת יש להזמין שירותי גיזום עצים על מנת שהעץ לא יגדל פרא, יסתיר את הנוף ואף יהווה מפגע בטיחותי.

להימנע מהשקיית יתר

הפחד מפני התייבשות הגינה גורם לנו לעיתים להשקות אותה יתר על המידה. תכנון נכון של הגינה, רצוי עם מערכת השקיה אוטומטית, יעזור לכם לשמור עליה ולחסוך לא מעט כסף.

ריסוס

מזיקים לא רצויים עשויים להפר את האיזון הביולוגי בגינתכם, להרוס צמחייה רצויה ולגרום לשגשוג עשבייה. חשוב ביותר לרסס את הגינה על ידי איש מקצוע מדי שנה על מנת להבטיח כי מזיקים לא ישתלטו על גינתכם.

טיפול בשורשים

קחו בחשבון כי מתחת לפני שטח הגינה קיימים חיים שלמים. עצים רבים שגזעיהם כבר אינם קיימים ממשיכים לחיות מתחת לפני השטח ועשויים "לגנוב" את מקורות המים לצמחייה רצויה קיימת.

לכן, מלבד הזמנת שירותי גיזום עצים, שמטפלים בגזעים קיימים מבחינה בטיחותית ואסתטית, דאגו להזמין גם אנשי מקצוע שידאגו לספק טיפול ממוקד כנגד שורשים סמויים באדמה שגורמים נזק לצמחייה קיימת.

שימוש באבנים בגינה

ניתן להתגבר על תופעת שגשוג העשבייה באמצעות שימוש באבני גינה, כגון חלוקי נחל, חצץ או טוף. האבנים אינן נותנות לצמחייה לא רצויה לגדול תחתיהן וכמו כן הן לוכדות לחות ומאפשרות שימוש מופחת במי השקיה גם בקיץ.

להימנע משלוליות

שלוליות יוצרות מפגע בגינה והן נובעות מחוסר יכולת של האדמה לקלוט את מי הגשם. כדי להימנע מיצירתן חשוב מאוד, במיוחד לפני בוא החורף, להפוך את האדמה עם קלשון וע"י כך "לאוורר" אותה ולהכינה לקראת קליטה של מים רבים.

חלוקה למתחמים

נסו לחלק את הגינה למתחמים פונקציונאליים כך שלא תצטרכו להתהלך במקומות שנועדו לנוי בלבד. ניתן להשתמש בדק, אבני גינה מעוצבות, דשא סינטטי ואפילו ריצוף שיש לצורך העניין.

בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים