כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

ללמוד תואר בצל הדיסלקציה

כיצד להתמודד עם לקות למידה במהלך לימודי התואר

24/12/2015
השאלה כיצד להתמודד עם לימודי תואר עם לקות למידה היא חלק בלתי נפרד מחייהם של מאות סטודנטים ברחבי הארץ והעולם. יחד עם זאת, היום יש כבר פתרונות מוכחים ללקות למידה. הנה כמה הצעות שיכולות לסייע גם לכם לעבור את התואר בשלום:

א. בקשת הקלות - הדבר החשוב ביותר הוא לא להתבייש לבקש הקלות. לקות למידה מוכרת על ידי גופי האקדמיה, המכללות והאוניברסיטאות. יש שורה ארוכה של הקלות ייחודיות ואת חלקן ניתן לנצל גם במהלך הפסיכומטרי או מבחני הקבלה. על מנת ללמוד תואר בצל הדילסקציה יש להפעיל את ההקלות ולא להתחמק מהן.

ב. קביעת שגרה - התמודדות עם לקות למידה מסוימת במהלך תואר ראשון או שני דורשת קביעת שגרה. קודם כל, סטודנט באקדמיה כבר אמור להכיר את נקודות החוזק והחולשה שלו. הוא יכול להשתמש בניסיון העומד לרשותו על מנת להחליט במה להתמקד ועל מה לשים דגש. שנית, יש לקבוע שגרה שעולה בקנה אחד עם אופי הלימודים. את זה עושים בעזרת תיאום מערכת, ויתור על שעות עבודה והתנהלות דינאמית וגמישה מול הקורסים.

ג. בחירת נושא לימוד - סטודנטים עם לקות למידה עשויים להתקשות לגלות עניין בנושא מסוים לאורך זמן. עליהם לבחור מלכתחילה נושא שמתאים לארגז הכלים והיכולות שלהם. הם יכולים לעשות זאת באמצעות תיאום פגישת ייעוץ עם נציגי המוסד האקדמי, או קבלת המלצות מסטודנטים שכבר קיבלו את התואר.

ההיבט המעשי של לקות למידה

ברמה הפרקטית, לקות למידה עלולה לפגוע באיכות החיים של הסטודנט. יש להתאזר בסבלנות ולא לצפות לתוצאות מיידיות בהתמודדות עם ליקויים מן הסוג הזה. חשוב להגיב לשינויים, לערב גם את המרצים ובמידת הצורך ליזום הפסקות. ההיבט המעשי של לקות למידה בא לידי ביטוי בחיי הסטודנט מדי יום, אך רק לאורך זמן ניתן להתמודד איתו.

לסיכום, תואר אקדמי בצל הדיסלקציה הוא משימה קשה אך אפשרית. יש להיערך לכך מראש ולבקש כמה שיותר הקלות. כדאי גם לקבוע שגרה ולבחור נושא לימוד שיכול לסייע לסטודנט להתגבר על הקשיים היומיומיים.

נכתב באדיבות מכון זרחין - פתרון שורשי לבעיות למידה
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים