כרגע באתר
0
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מה לעשות עם דיסקים יד שנייה או דיסקים לאספנים

רבים מוצאים את עצמם עם ערמות דיסקים ישנים שכבר לא ממש משמשים אותם. אז מה אפשר לעשות עם דיסקים שכבר לא בשימוש?

27/12/2015

מוזיקה בתקופה המודרנית

מוזיקה בתקופה המודרנית
הדרכים שלנו לשמור אינפורמציה כגון מוזיקה , סרטים או תמונות משתנות במהירות. נדמה שרק לא מזמן התחלנו לצרוב מידע על דיסקים, וכבר דרך זו מתחילה להתיישן. כיום יותר פופולרי להשתמש בדיסק- און-קי או לשמור את המידע על כונן המחשב. הרבה מידע כמו מוזיקה וסרטים גם נגישים לנו אונליין באינטרנט, וכבר אין לנו צורך לשמור אותם על דיסקים שתופסים מקום בבית. אז איך ניתן להשתמש בדיסקים יד שנייה?

מכירה יד שנייה לאספנים

אם מדובר בדיסקים של מוזיקה, תוכלו לנסות למכור אותם לאספנים. פעם, אם רצינו להקשיב לשירים האהובים עלינו היינו קונים את התקליט או את הדיסק של אותו זמר. היום מספיק להקליד את שם השיר והזמר בגוגל ותוך שנייה השיר מתנגן ברקע. אז אמנם לא חייבים דיסקים בשביל להאזין למוזיקה, אבל תופעת האספנות עדיין קיימת. מרבית האספנים יעדיפו תקליטים ישנים, אך גם דיסקים ניתן למכור ביד שנייה. אספני התקליטים בטח ידעו לספר שבתקליט הצליל נשמע אחרת (יותר "חם") או שהוא מעניק להם תחושה של אותנטיות.

איפה אפשר למכור דיסקים?

כיום יש שפע של אתרי אינטרנט בהם ניתן לפרסם מוצרים יד שנייה למכירה, מחולקים לפי קטגוריות. כמו כן, תוכלו לבדוק בחנויות דיסקים בתל-אביב, חלק מהחנויות קונות ומוכרות דיסקים יד שנייה. האספנים הם לא היחידים שקונים את זה, מדי פעם מישהו נתקף נוסטלגיה ורוצה לרכוש אלבום של להקה אהובה.
מה שלא הצלחתם למכור, אפשר גם להציע בחינם (אם האופציה השנייה היא לזרוק לפח או לתת לזה להמשיך לתפוס מקום מיותר על המדף ולהמשיך להתמלא באבק)- למשל בשוקי החלפות שמתקיימים באזור המגורים שלכם או באתר "אגורה".

היתרונות של דיסקים יד שנייה

קנייה של מוצרים יד שנייה היא תמיד בחירה אקולוגית יותר, לעומת קנייה של אותו מוצר חדש. הבעיה בתעשיית המוזיקה היא שהרבה להקות שמוציאות אלבום חדש מתקשות להתפרנס מכך, מכוון שבעידן האינטרנט אנשים פחות קונים דיסקים.

מחזור ועבודות יצירה

בעזרת מעט יצירתיות דיסקים ישנים שצרבתם וכבר לא משמשים אותכם יכולים לשמש כבסיס לעבודות יצירה עם ילדים או מבוגרים. למשל, בחנוכה בהרבה גני ילדים יצרו סביבונים מדיסקים ישנים: במרכז הדיסק מדביקים גולה ואת הדיסק מקשטים במדבקות צבעוניות. דיסקים ישנים גם יכולים להפוך לשעון קיר או לשעון שעומד על השולחן בחדר עבודה, לתחתית לספל תה, לחלקי פסיפס שמקשטים עציץ תבלינים במרפסת או לכל רעיון יצירתי אחר שעולה לראשכם. יצירות אלו יכולות גם להתאים כמתנות לחברים או קרובי משפחה- בחגים, ימי הולדת או חנוכת בית.

החשיבות של מיחזור מוצרים

דיסקים ישנים הם כמובן רק דוגמה לכך, לכל אחד מאתנו יש בבית אינספור חפצים ישנים שכבר לא בשימוש ושאותם אפשר למחזר בזכות קצת יצירתיות. אנחנו חיים בעידן של תרבות הצריכה, ולכולנו יש בבית יותר חפצים ממה שאנחנו באמת צריכים. כל דרך יצירתית שתגרום להקטנת כמויות הזבל שלנו היא מבורכת. כמובן, שהדרך היעילה ביותר היא לשנות את הרגלי הצריכה שלנו ולשאוף להימנע מקניית מוצרים שלא באמת נחוצים לנו.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים