כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איך נכין את הבית לקראת סופת ברקים?

כחלק מההכנה של הבית שלנו לקראת עונת החורף, חובה עלינו גם להתכונן למצב של סופת ברקים. סופות הברקים אולי נתפשות בעינינו כמשהו שלא יכול להזיק לנו אם אנחנו בבית, אבל האמת היא שצריך לזכור כי כשברק פוגע בתשתית החשמל בבית, הדבר עלול לגרום לריצודים במתח החשמלי, ולפגיעה באספקת החשמל הסדיר.

30/12/2015

זהירות: ברקים

זהירות: ברקים
פגיעה של ברק בבית עלולה לא רק לגרום להפסקות חשמל, אלא גם לפגיעה משמעותית מאד במכשירי החשמל שיש לנו. כיום מכשירי החשמל הם הרבה יותר עדינים מאשר המכשירים בעבר. מכשירים כמו מחשבים, טלוויזיות, ומערכות סאונד כוללים מעגלים חשמליים כה עדינה שמספיקה פגיעת ברק אחת כדי לשרוף את המכשיר מבפנים. אז איך נתגונן כמו שצריך?

גנרטור

קודם כל, אם יש סכנה מוחשית לסופת ברקים, רצוי מאד לקנות גנרטור, או לפחות לשכור אחת לתקופת החורף. התפקיד של הגנרטור הוא בעצם לשמש כגיבוי. כך, אם בזמן סופת הברקים יש ניתוק מתמשך מהחשמל, אתם פשוט מפעילים גנרטור ומקבלים גיבוי מידי. שימו לב שכדאי מראש לדאוג שהגנרטור יהיה בהישג יד. יש לבחור גנרטור שיוכל לספק תמיכה לפחות בכמה מהמערכות החשובות ביותר בבית שלנו כגון מערכת החימום, וכן שנוכל לחבר אליו את המטענים למחשבים והטלפונים הסלולריים. לצד הרכישה של גנרטור, יש לדאוג שיהיה באזור גם חומר גלם לתפעול שלו, כמו סולר.

מתאם הגנה

עוד פריט שכדאי להצטייד בו מלכתחילה הוא מתאם הגנה נגד ברקים ונגד נפילות מתח. למה זה חשוב? כשיש ברק שפגוע בחשמל, יש תופעה של אספקת חשמל לא סדירה לשקעים. זה אפילו מצב מסוכן עוד יותר מהפסקת חשמל כללית. במצב כזה מכשירי החשמל ינסו כל הזמן להדליק את עצמם, ואז ייכבו תוך כמה שניות כשהמתח ירד שוב. מצב כזה עלול להרוס אותם לגמרי ולשרוף את המעגלים הפנימיים שלהם. מתאם ההגנה הוא מה שיספק לכם את ההגנה הטובה ביותר לכך. מתאם ההגנה בעצם נראה מאד דומה לשקע חשמלי רגיל, אלא שברגע שהוא סופג חשמל לא סדיר, הוא מנתק את המכשיר מאספקת המתח לגמרי. כך המכשיר נותר מנותק, והוא לא יישרף לחינם, והמתאם יחזיר את המכשיר לפעולה רק כשיהיה ברור שאספקת המתח היא סדירה.

מגני ברקים

מגנים אלו אף הם נראים כמו שקעים, אבל הם מספקים הגנה ספציפית למכשירי. (המתאם מתאים לרוב לכמה מכשירים בו זמנית). המגן יכול להכניס את המכשיר למצבים של השהיה במידת הצורך בעת הסופה, וכך מונע ממצב שבו הם יסבלו מנפילות מתח חוזרות ונשנות. לרוב נשתמש בהם למכשירים גדולים כמו המקרר, המזגן, מכונת הכביסה, וכיו"ב.

לא לקחת שום סיכון

זה נכון שרכישה של כל המוצרים הללו כרוכה בהוצאה מסוימת - אבל נסו לחשוב על ההוצאה העתידית אם כל מכשירי החשמל בבית שלכם יתקלקלו ולא תוכלו להשתמש בהם!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים