כרגע באתר
0
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

האם כדאי לקנות שעוני נוכחות יד שנייה?

בעלי עסקים שרוצים להצטייד בשעוני נוכחות יכולים לחסוך בהוצאות באמצעות פריטי יד שנייה. השאלה האם זה כדאי תלויה במגוון רחב של פרמטרים, אותם נציג במאמר הבא בליווי המלצות מעשיות

04/01/2016

האם כדאי לקנות שעוני נוכחות יד שנייה?

האם כדאי לקנות שעוני נוכחות יד שנייה?
שעון נוכחות הוא בין הפריטים החשובים ביותר עבור העסק המודרני. השעון מאפשר למנהלים לעקוב אחר תנועות הכניסה והיציאה של העובדים, הוא מונע ויכוחים סביב תלוש השכר החודשי והוא גם מסייע לבניית מוניטין חיובי.

יחד עם זאת, העלות הראשונית של שעון חדש עשויה להגיע לאלפי שקלים. עם ההוצאה הזו צריכים בעלי עסקים להתמודד ולכן קיימת עבורם גם אפשרות של עסקה מיד שנייה.

יש הרבה יתרונות כלכליים לקניית שעוני נוכחות יד שנייה. מצד שני, אין תשובה חד משמעית לשאלה האם זו עסקה משתלמת, בעיקר בגלל שצריכים לקחת בחשבון מספר שיקולי מפתח:

א. כמות העובדים בעסק

עסק קטן של עד ארבעה עובדים יכול להסתפק בשעון יד שנייה. גם עסקים בינוניים עם 20-99 עובדים משתמשים לעיתים קרובות בשעון כזה, בעיקר כאשר הם בוחרים להתרחב או לשנות את הרגלי הכניסה והיציאה של העובדים. לעומת זאת, בחברה גדולה של 99 עובדים ומעלה עדיף להשקיע בשעון חדש כדי למנוע בלבול מול מחלקת שכר ומשאבי אנוש.

ב. מצב השעון

בכל עסקת יד שנייה יש משמעות למצבו המכאני של הפריט. מהבחינה הזו אין הבדל בין רכישת שעוני נוכחות, רהיטים או רכבים. מצב השעון קובע האם העסקה משתלמת ומה יהיו הוצאות הקונה בעתיד הקרוב והרחוק. היות ועסקים לא יכולים להרשות לעצמם לעבוד ללא בקרה על נוכחות העובדים, מצב השעון הוא פקטור משמעותי בתהליך הקנייה.

ג. תקופת אחריות

יש שעונים שנמכרים יחד עם תקופת אחריות. האחריות משחררת את הקונה מהצורך לשאת בהוצאות על תיקונים ותחזוקה והיא מבטיחה ראש שקט. הזדמנויות כאלה רלוונטיות בעיקר מטעם עסקים שפשטו רגל, או לחילופין מחברות שהחליטו להחליף את השעונים הקיימים בשעונים אחרים.

ד. סוג השעון

כל שעון נותן מענה על צרכים פונקציונאליים שונים מבחינת העסק. כדאי לקונה לבדוק מראש את המפרט הטכני של השעון, את שנת הייצור ואת התכונות שהוא מציע. ההבדלים הבולטים הם בין שעון מקרטון, שעון מגנטי, שעון ביומטרי ושעון אינטרנטי או שעון מובייל.

כך תדעו איזה שעון לקנות

הגדירו את הצרכים שלכם ולאחר מכן היכנסו לאתרי אינטרנט המציעים פריטי יד שנייה. התחילו בסינון גס לפי מחיר, צרו קשר עם אנשי מקצוע וקראו מידע בתחום. אספו אינפורמציה על הבדלים בין שעוני נוכחות ותדעו איזה דגם לקנות כדי ליהנות ממנו לאורך זמן.

נסו גם להתייעץ עם הכפופים לכם וכך תבטיחו תקופת התאקלמות קצרה לעבודה עם השעון. בנוסף, תנו עדיפות לשעון המיוצר על ידי חברה מוכרת.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים