כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס גירים אוטומטיים

מכונאי רכב יכול לבחור תחום התמחות ולהירשם לקורס גירים אוטומטיים. קהל היעד של הקורס כולל טכנאי רכב, הנדסאים ומכונאים והוא משלב בין לימודים עיוניים ומעשיים. בתום הקורס ניתן לפתוח עסק עצמאי או להשתלב כשכיר באחד המוסכים העוסקים בתיקון תיבות הילוכים

04/01/2016

קורס גירים אוטומטיים

קורס גירים אוטומטיים
תיבת הילוכים נפוצה בכלי תחבורה והיא אחראית על תיאום בין המנוע לבין ההתקן המונע. בעזרת התיבה ניתן לשנות את היחס בין המהירויות ועוצמת המומנט שמפעילים ההתקן המניע והמונע זה על זה. הטיפול בתקלות או בעיות בתיבת הילוכים מבוצע על ידי מכונאי מוסמך. את ההסמכה של המכונאי הוא מקבל במסגרת קורס ייעודי לתיבות הילוכים.
המטרה של קורס גירים אוטומטיים היא להכשיר את הלומדים להבין, לתקן ולטפל בתיבות הילוכים מן הסוג הזה. קהל היעד כולל טכנאי רכב עם ניסיון מעשי, הנדסאי רכב המועסקים בחברות או מוסכים וגם מכונאים בדרגת הסמכה בסיסית. בנוסף, הקורס קורץ לקהל הרחב והוא מבטיח תעודה מקצועית. בעזרת התעודה הזו ניתן להשתלב בשוק התעסוקה ולהציע שירותים באופן עצמאי. אפשרות אחרת היא להגיש מועמדות למשרה במוסך המתמחה בתיקון תיבות הילוכים.

מה לומדים במהלך קורס על תיבות הילוכים?

מי שמתלבט לגבי קורס גירים אוטומטיים יכול להיעזר ברשימת הנושאים. אלו הנושאים העיקריים שאותם לומדים תוך כדי תרגול מעשי:

א. מבנה וצורת פעולה

השיעורים הראשונים בקורס מוקדשים למבנה תיבת ההילוכים ולצורת הפעולה שלה. בשיעורים אלו נלמדים ההבדלים בין תיבת הילוכים ידנית ואוטומטית והמאפיינים של תיבת הילוכים רובוטית, תיבת הילוכים חצי-אוטומטית ותיבת הילוכים רציפה מסוג CVT. שיעורים על מבנה וצורת הפעולה של תיבת ההילוכים מעניקים את הבסיס והתשתית ללימודי התעודה.

ב. פירוק והרכבה

החלק המעשי של הקורס מתמקד בשלבים הנכונים של פירוק והרכבת תיבת הילוכים. הסטודנט נדרש להוכיח יכולת לפרק ולהרכיב את תיבת ההילוכים בצורה מדויקת ועל פי הנחיות היצרן. הפירוק וההרכבה מבוצעים בליווי איש מקצוע שמוסמך לכך ובתרגול צמוד של סטודנטים נוספים.

ג. ניתוח ואבחון תקלות

אי אפשר לסיים קורס גירים אוטומטיים ולעסוק בתחום מבלי לדעת כיצד לאבחן ולנתח תקלות. למרות שבשנים האחרונות יש שורה ארוכה של חידושים טכנולוגיים המשפרים את היכולת הבסיסית של תיבת הילוכים אוטומטית, אנשי מקצוע עדיין נדרשים לבצע אבחון מדויק. בנוסף, הקורס מלמד אותם כיצד לבצע סריקת תקלות בעזרת ציוד דיאגנוסטיקה בתיבות הילוכים ממוחשבות.
תנאי הקבלה לקורס גירים אוטומטיים הם בדרך כלל 12 שנות לימוד וועדת קבלה. ניתנת עדיפות לבעלי ניסיון במכונאות רכב, אך גם מועמדים ללא ניסיון כזה רשאים להירשם. היקף הקורס הוא לרוב עד 100 שעות לימוד וניתן לבחור בין מסלולי בוקר, צהריים וערב. הקורסים מועברים על ידי מרצים בעלי ניסיון בשטח ותוך שימת דגש על לימוד פרקטי, שמסייע להתקבל לעבודה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים