כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מדוע כולם צריכים גלאי עשן ביתי?

היערכות נכונה יכולה למנוע מקרי אסון, ממש כפי שהתנהגות זהירה מקטינה את הסיכון לתאונה. כחלק מהיערכות טובה יותר ובטוחה יותר, כדאי להבין מדוע חשוב כל כך שלכל אחד יהיה בבית גלאי עשן, בפרט בנקודות מפתח בעלות משמעות.

06/01/2016

אמצעי שמציל חיים

לפני שנבין מהן היתרונות החשובים של גלאי העשן ומדוע כדאי ואף חיוני לבחור ולהתקין מגוון גלאי עשן ביתיים נסביר תחילה בקצרה כיצד עובד אותו אמצעי, שיכול בהחלט להציל חיים. גלאי עשן מודרניים מותקנים בדירה, בבית, במגדלי מגורים או בבתי עסק שונים כאשר הם מחוברים ישירות למערכת החשמל. בנוסף, לכל גלאי יש גם סוללה פנימית שנועדה לאפשר את המשך ההפעלה במידה ומתרחשת הפסקת חשמל ויש גם חיווי על התרוקנות הסוללה.

איך זה עובד?

איך זה עובד?
כאשר כמות מסוימת של עשן שהוגדרה מראש נקלטת על ידי חיישן מתאים נשמע צפצוף עז של התראה. כמות העשן שתוביל להתראה, מוגדרת בתקן והיא תהיה מספקת כדי למנוע התראת שווא מצד אחד וכדי לאפשר זיהוי נכון של מצב אמת מצד שני. מקובל מאוד להתקין כמה גלאי עשן, בנקודות מפתח בעלות משמעות מיוחדת במטבח, למשל, בסביבת חדר הילדים ובנקודות חשובות נוספות.

אמצעי קטן, יתרונות גדולים

גלאי עשן מודרניים אינם חייבים להיות גדולים ומסורבלים. מדובר בפתרון קטן ואלגנטי, שלא פוגם באסתטיקה של דירות מעוצבות ואשר משתלב היטב בכל סביבה. בין היתרונות הגדולים של הגלאים נדגיש את:
• הגילוי המוקדם של אש – סביבת מגורים ביתית יכולה להפוך בקלות למלכודת אש. רהיטים, ספות, שטיחים, יכולים כולם להידלק במהירות כך שגם ניצוץ קטן או קצר חשמלי יכולים להפוך לדליקת ענק. בזכות גלאי עשן מקבלים התראה מוקדמת עוד לפני שהשריפה הופכת לבלתי ניתנת לשליטה.
• שומרים על הילדים – רגישות מיוחדת לעשן מצויה במיוחד בקרב ילדים קטנים ופעוטות. משום כך, חשוב שבעתיים שכל הורה אחראי יתקן לפחות גלאי עשן אחד בסביבת חדר הילדים. זה חיוני להתעוררות בלילה, מבעוד מועד, וזה חיוני כהתראה גם בשעות היום.
• פינוי וכיבוי – גילוי מוקדם של אש יכול לאפשר שתי צורות התנהגות חשובות. במקרים מסוימים ניתן בקלות לכבות את האש, למשל באמצעות מטף בטיחותי. במקרים אחרים, ניתן לפנות מיד את הבית, למנוע פגיעה בנפש וטרגדיות נוראיות ולאפשר לכוחות הכיבוי לבצע את מלאכתם.
• מבשלים בטוח – גם הבשלן הטוב והזהיר ביותר עשוי לשכוח מפעם לפעם סיר על האש. שריפה שהחלה מסביבת המטבח, מאזור התנור או הגז מחייבת גם היא מענה מהיר ולכן – התראה המבוססת על גלאי עשן לא פחות מחיונית בסביבה זו.
• הצלה לילית – בלא מעט מקרים של דליקה שפרצה בלילה התמלא הבית עשן בלא שבני הבית הספיקו להתעורר בזמן. קבלת התראה בזכות גלאי עשן מאפשרת התעוררות אפילו משינה עמוקה, עוד לפני שהעשן מערפל את החושים ומונע בריחה בזמן. זה חשוב, זה פשוט וזה מציל חיים!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים