כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס טכנאי מתח נמוך

מערכות מתח נמוך נמצאות בתחומים רבים בחיינו. אדם המעוניין לפתח קריירה כטכנאי מתח נמוך נדרש לעבור קורס ייעודי. מה הוא כולל ומה האפשרויות בתחום- כנסו למאמר ותקראו.

07/01/2016
קריירה בתחום של מערכות מתח נמוך מחייבת הסמכה ייעודית. את ההסמכה ניתן לקבל במסגרת קורס טכנאי מתח נמוך. קהל היעד של הקורס כולל צעירים ומבוגרים המעוניינים להשתלב בענף כשכירים או עצמאיים, נושאי הלימוד מאתגרים ודרישות הקבלה נוחות.

מערכות מתח נמוך נמצאות סביבנו בבית ובמשרד. בקטגוריה של מערכות מן הסוג הזה ניתן למצוא מערכות מולטימדיה, מרכזיות, מערכות וידאו במעגל סגור, מערכות גילוי וכיבוי אש וכמובן מערכות תקשורת. יחד עם זאת, לא כל אחד יכול להציע שירותי התקנה ותיקון של מערכות מתח נמוך. איש המקצוע היחיד המוסמך לספק את השירות הוא טכנאי מתח נמוך.

אדם המעוניין לפתח קריירה כטכנאי מתח נמוך נדרש לעבור קורס ייעודי. מטרת הקורס היא להקנות ידע רחב בתחום של מתח נמוך ויש בו שורה ארוכה של נושאי לימוד מאתגרים:

א. תשתיות - רוב הקורס עוסק בהקמת תשתיות ותיקון מערכות קיימות. בין היתר לומדים הסטודנטים על טלפוניה, אינטרקום, תקשורת מחשבים, גילוי פריצה, מצלמות IP ומצלמות אבטחה במעגל סגור.

ב. הגנה וביטחון - הקורס כולל גם הכשרה והסמכה בנושאי מערכות כריזה, קריאת אחות וטמ"ס. מערכות הגנה וביטחון משמשות את הסקטור הפרטי והציבורי. הן קיימות גם בסקטור העסקי ואחת המטרות שלהן היא למנוע פריצות, גניבות ונזקים.

ג. גילוי וכיבוי אש - מערכות גילוי וכיבוי אש נשענות על שיפורים טכנולוגיים מרחיקי לכת. בשנים האחרונות יש מגוון רחב של מערכות חדשות, שמותקנות על פי צרכי הלקוח ולפי הוראות משרד התקנים והרשויות. על מנת להתקין מערכות גילוי וכיבוי אש יש צורך בטכנאי מתח נמוך עם הכשרה מתאימה.

ד. מבנה מוגן - מערכות מתח נמוך אחראיות במידה רבה על רמת ההגנה בתוך מבנים סגורים ומוסדות ציבור. טכנאי מתח נמוך יכול להמליץ על התאמת מערכות לצרכי הבניין, לספק שירותי ייעוץ לגבי הקמת מערכות תקשורת ולהשתתף בהתקנת מערכות בקרת כניסה לעובדים ואורחים.

משך הקורס ודרישות הקבלה

קורס טכנאי מתח נמוך נמשך בממוצע 140 שעות אקדמיות. אפשר לעבור אותו במסלולי בוקר, צהריים וערב או לשלב אותו בימי שישי. הוא מתאים לצעירים אחרי צבא ולסטודנטים שרוצים להעשיר את הידע הקיים שלהם. גם בעלי קריירה יכולים להתעניין בקורס ולהשתמש בו כמקפצה למשרה נוספת. הקורס מיועד למי שרוצה לעסוק בתחום של מערכות מתח נמוך בתור עצמאי או שכיר והוא מבטיח תגמול ואתגר.

מבחינת דרישות קבלה, ברוב מוסדות הלימוד מבקשים ראיון אישי טרם תחילת הקורס. הקורס מיועד לגברים ונשים כאחד ואחריו ניתן לקבל תעודת הסמכה. התעודה מאפשרת מתן שירותי התקנה ותיקון מערכות מתח נמוך מכל הסוגים. בוגרי הקורס מציעים שירות ללקוחות פרטיים ומעסיקים רבים, הם מסוגלים לתת פתרונות מקיפים ויעילים ובדרך כלל הם עובדים מול חברות התקשורת המובילות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים