כרגע באתר
0
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מדריך לרכישת מחשב יד שנייה ופרצות האבטחה שלא הכרתם

מחשבים מיד שנייה הם אופציה רלוונטית עבור מי שמעוניים לחסוך כסף על רכישת מחשבים בביצועים גבוהים, אך חשוב מאוד לדעת איך לבצע את ההשקעה הזאת בצורה מלאה וחכמה.

10/01/2016

רבים מאתנו פונים, מטעמים כלכליים, לרכישה של מחשב מיד שנייה

רכישה של מחשב חדש היא לא השקעה שכל אחד מאתנו יכול להרשות לעצמו בהכרח. ואכן, בעולם של היום – בו מחשבים נייחים וניידים כאחד מתהדרים בביצועים טובים מאי פעם וממחירים גבוהים בהתאם, המחיר שאנו צריכים לשלם על מחשב חדש הוא לעתים קרובות מחיר שאנחנו לא יכולים או לא רוצים להשקיע. במצב שכזה, אנחנו פונים לאפשרות אחרת, של רכישת מחשב מיד שנייה. בצורה זו, אנחנו יכולים להשקיע בממוצע חצי ממחיר הקנייה של מחשבים חדשים בביצועים זהים לאלה של המחשב מיד שנייה אותו נקנה, אך כמובן שקנייה של מחשב מיד שנייה היא גם בעייתית מבחינת אבטחת המחשב וביצועיו. כמה בעיות בהן אנחנו יכולים להיתקל כאשר אנחנו בוחרים באפשרות של מחשב מיד שנייה:

מערכת הפעלה פרוצה

מערכת הפעלה פרוצה
כל מחשב אישי מגיע עם מערכת הפעלה, וכאשר מערכת ההפעלה הזאת לא נקנתה במקור על ידינו והותקנה בצורה פרוצה על ידי הבעלים הקודמים של המחשב, הבעיה העיקרית והמידית שנובעת מכך היא בעיה של אבטחת מידע, ואנחנו צריכים פתרונות אבטחת מידע מתאימים בכדי להבטיח את ביצועיו של המחשב שלנו ואת ההגנה עליו מאיומי סייבר ומהאקינג, ופתרונות אלה צריכים ויכולים להיות מוצרים מתקדמים בתחום אבטחת המידע.

וירוסים

האיום המהותי והמידי על כל מחשב מחובר לרשת בעולם המודרני הוא זה של וירוסים שונים, וכאשר אנחנו רוכשים מחשב מיד שנייה אנחנו לא יכולים לדעת בהכרח מה מצב האבטחה שלו, והאם השתמשו בו בעבר בצורה לא בטוחה מבחינה זו. כאן, כמובן שאנו צריכים מוצרי אנטי וירוס איכותיים, שיכולים להיות כל מה שבין ה-McAfee הבסיסי ועד מערכת Kaspersky מתקדמת.

ביצועים גרפיים נמוכים

מחשבים מיד שנייה לעתים קרובות שחוקים מבחינת התפקוד הגרפי שלהם, או לא מתאימים לדרישות המודרניות בהקשר זה. כאן, פשוט כדאי לשדרג את הכרטיס והמעבד הגרפי אם הדבר משמעותי בעינינו.

שליטה מרחוק

אחד האיומים הבולטים על מחשבים בהקשר של אבטחת מידע הוא איום האקינג – שליטה מרחוק והשתלטות על מחשב. פתרונות אבטחת מידע שנותנים לנו מענה איכותי בהקשר זה הם פתרונות כמו Juniper או Kaspersky, שנותנים לנו התראות ושכבות אבטחה איכותיות מפני שליטה מרחוק.

אז מה אנחנו צריכים לעשות בכדי להבטיח את תקינותו של המחשב שלנו, גם בקנייה מיד שנייה?

בשביל להבטיח את תקינותו של המחשב שלנו לאורך זמן, גם כאשר אנחנו קונים מיד שנייה וגם בעולם עם איומי סייבר מהותיים כפי שהם כיום, אנחנו צריכים תוכנות אבטחה ברמה הגבוהה ביותר, ושירות איכותי שמתאים לנו פתרונות אבטחת מידע שמתאימים במדויק לצרכים שלנו.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים