כרגע באתר
7
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איך לבחור דק למרפסת לדירה החדשה?

עוברים לדירה חדשה ויש בה גם מרפסת? החלטתם שאתם רוצים לרצף אותה בדק? כנסו למאמר ותקבלו את הטיפים העיקריים שיעזרו לכם בבחירת הדק המתאים בדיוק למרפסת שלכם

10/01/2016
משטחי עץ יכולים לשמש לריצוף המרפסת בדירה החדשה, אך צריך לדעת כיצד לבחור אותם. במאמר הבא נביא טיפים מעשיים ונמליץ על סוגי העץ המתאימים עבור המשימה

שימוש בעץ לבניית דקים במרפסות מומלץ על ידי אדריכלים ומעצבי פנים. העץ מבטיח איזור חיצוני מושלם והוא למעשה מרחיב את שטח הבית החדש. אפשר לרצף בעזרת עץ מבלי לחרוג מהתקציב ולשנות לחלוטין את אופי המרפסת. העץ גם לא דורש תחזוקה מיוחדת, הוא עמיד בפגעי מזג האוויר והוא מעלה את ערך הנכס. בנוסף, ניתן ליישם שכבת גימור כדי להשיג מראה מבריק או מט.

הנה הטיפים העיקריים לבחירת דק עבור המרפסת החדשה:

א. הגדירו את מסגרת התקציב - יש הרבה סוגים של עצים בהם ניתן להשתמש כדי לרצף את המרפסת. התחילו בהגדרה של מסגרת התקציב וכך תמנעו מעצמכם הוצאות מיותרות. החליטו באיזה אופן אתם עומדים להשתמש במרפסת וודאו בחירה בעץ מתאים. עץ אורן לדוגמא הוא בעל מרקם מצוין ועלותו אטרקטיבית, לעומת עץ איפאה שנחשב עמיד אך גם יקר יותר.

ב. החליטו על מיקום - למיקום העץ יש השפעה ישירה על עמידותו. הבחינו בין עצים שדורשים צל לבין עצים שמשתבחים עם החשיפה הישירה לשמש. זכרו לקחת בחשבון לא רק את מראה העץ בקטלוג או באולם התצוגה, אלא גם את השינויים האופייניים לו במשך השנים.

ג. השקיעו בהקמת הבסיס - בחרו דק שאותו ניתן לבנות על בטון כדי להשיג יציבות אופטימאלית. ברוב המרפסות יש שכבת בטון המיושמת על ידי הקבלן, לכן ההתקנה של העץ היא יחסית פשוטה. אחרי הבסיס והתשתית אפשר לבחור בין התקנה גלויה בה רואים את הברגים המחברים בין הקורות, לבין דקים סמויים בהם החיבור אינו נראה לעין. חשוב בכל מקרה להשתמש בברגים מיוחדים המיועדים לריצוף חוץ וכך להבטיח שהם לא יזוזו גם כשהעץ יתרחב ויתכווץ.

הכל מתחיל ונגמר בעץ

כפי שניתן לראות, העץ הוא הפקטור העיקרי שצפוי להשפיע על שביעות הרצון שלכם מהדקים. מחירו של אורן פיני מתחיל ב-300 ש"ח למ"ר ואיכותו נמדדת במספר ה"עיניים". חשוב לבדוק האם העץ עבר חיטוי נגד מזיקים ולקבל תעודת אחריות. במידה ואתם מחליטים לרצף את המרפסת עם עץ איפאה, עליכם לקחת בחשבון מחיר כמעט כפול. עץ איפאה גם נוטה לשנות את צבעו לאפור לאחר החשיפה לשמש ואפשר לצבוע אותו אחת לשנה.

עץ קומרו דומה בתכונות שלו לעץ איפאה, אך הוא יותר חזק ומיוחד. צבעי הקומרו מתאימים למרפסת שמעוצבת על בסיס גוונים בהירים. לעומת זאת, יש גם אפשרות לבחור בעץ סינתטי. זהו פתרון ריצוף שלא דורש שום סוג של תחזוקה. הוא עשוי שבבי עץ מעורבבים עם פלסטיק והיתרונות שלו הם שמירה על איכות הסביבה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים