כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

שטיחים נקיים בבית נקי

שטיחים הם אביזרים אותם מוצאים בכל בית, אך לא לכל בית הם עושים שירות טוב. כדי ליהנות משטיח, חשוב ביותר לשמור על ניקיונו גם ברמה היומיומית וגם לטפל בכתמים שונים כשהם מוצאים את דרכם אל השטיח.

22/11/2012
שטיחים הם אביזרים חשובים ביותר בכל בית. הם מהווים משטח משחקים נוח לילדים, הם מוסיפים חמימות לבית ומאירים באור הרצוי את העיצוב הכללי של החדר. עם זאת, הם יכולים גם להפיץ ריחות לא נעימים בבית וליצור תחושה של בית מוזנח. ההבדל הגדול בין השטיח המועיל לזה המזיק נעוצה במידת הניקיון שלו. במאמר זה נדבר על תחזוקה שוטפת של שטיחים, כך שתוכלו להפיק מהם את מרב התועלת.

תחזוקה שוטפת – שאיבת אבק

תחזוקה שוטפת – שאיבת אבק
כשאתם קונים שטיח, אתם צריכים בהכרח להצטייד גם בשואב אבק, שכן שימוש במכשיר זה הינו הדרך היעילה ביותר לנקות שטיח. אפשר גם להוציא ולנער אותו בחוץ באמצעות מקל מיוחד, אך מדובר בפעולה מורכבת שלא תחזרו עליה מדי שבוע. הפעלה של שואב האבק מדי כמה ימים תאפשר לכם להיפטר מאבק בשטיח. עם זאת, האבק איננו הבעיה היחידה שממנה סובלים השטיחים, וצריך לטפל גם בכתמים ובריחות. בבתים בהם יש ילדים קטנים, ניקוי השטיחים דורש תשומת לב מיוחדת משום שהשטיח מתלכלך כל הזמן, והוא חייב להישאר נקי למען רווחתם ובריאותם של הילדים.

היזהרו מרטיבות!

כמובן שהשיטה הטובה ביותר לנקות שטיח היא באמצעות מים וסבון, אך הבעיה היא ששטיחים זקוקים לשעות ייבוש רבות בשטח פתוח. ייבוש חלקי יגרום לשטיח להירקב ולהעלות ריחות לא נעימים. מסיבה זו לא מומלץ לנקות שטיח בעזרת סבון ומים. חברות ניקיון מקצועיות, המתמחות בניקוי שטיחים, אכן מבצעות שטיפה במים, אך יש להן שיטות ייבוש ייחודיות, המאפשרות לייבש את השטיח בצורה יעילה מבלי להביאו למצב של ריקבון.

שימוש בתכשירים מיוחדים

כיום ניתן להשיג בכל סופרמרקט חומר ניקוי ייעודי לשטיחים. חומר זה יכול להיות יעיל למדי בניקוי כתמים מסוימים. עם זאת, שימוש לא נכון עלול ליצור מצב גרוע אף יותר ממה שהיה תחילה. יש להישמע להוראות שימוש בצורה קפדנית, ולוודא שלא נשארות שאריות של החומר בשטיח, מה שעלול לגרום להרס השטיח ולהופעה של פטריות.

ניקוי מקצועי של שטיחים

ישנן חברות ניקיון מיוחדות המתמחות בניקוי שטיחים. חברות אלו יגיעו אליכם הביתה, ייקחו את השטיח לטיפול ויחזירו לכם אותו. החברות הללו יודעות לאתר את מקור הכתם, ובהתאם לכך מתאימות לו את החומר הנכון ביותר לסילוק הכתם. כשאתם מפקידים את השטיח שלכם בידיים של מקצוענים, תוכלו להיות בטוחים שהצבעים והדוגמה של השטיח לא יינזקו. כל הטיפולים מותאמים בצורה טובה לצבעים ולסוג החומר ממנו עשוי השטיח, וכך מבצעים את העבודה ללא קשיים מיותרים. כמובן ששירות זה אינו זול, אך הוא עוזר לכם לשמור על שטיח נקי. אחרי טיפול כזה תקבלו בחזרה שטיח חדש הלכה למעשה.
אז מה הדרך הנכונה ביותר לשמור על השטיח שלכם? קודם כל יש לשאוב אבק לעיתים קרובות עד כמה שניתן. שנית, במקרים בהם אתם מזהים כתמים על השטיח, מהרו לנסות ולהוציא אותם בעצמכם, ולצורך ביצוע המשימה אל תהססו להשתמש בתכשירים ייעודיים. אם לא הצלחתם לפתור את הבעיה, אל תתכננו נסיעה לחנות השטיחים הקרובה, ותנסו לפנות לשירותי ניקוי שטיחים. רוב הסיכויים שתופתעו לטובה מהתוצאות.

המאמר באדיבות – כתר שטיחים ניקוי שטיחים מאז 1962
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים