כרגע באתר
6
6
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

זכיינות לבית קפה - להיות בעל סניף רשת ארצית

רוצים להיכנס לעולם העסקי ולהיות הבעלים של בית קפה? אחת מהשיטות היעילות יותר לכך, היא פשוט להיכנס לתחום של זכיינות בבתי קפה. כלומר, במקום להקים בית קפה מאפס, אתם הופכים לזכיינים של רשת של בתי קפה בארץ.

11/01/2016
היתרונות? אתם מקבלים תשתית מסודרת, מותג מוכר, תפריט מוצלח, ובאופן כללי ההימור הוא הרבה יותר בטוח. הרשת מצידה מרוויחה חסכון בעלויות . השאלה היא כמובן - איך הופכים בכלל לזכיין של בית קפה? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם.

הצעדים המנצחים בדרך לזכיינות:

1. בחרו ברשת

יש לא מעט רשתות כיום בארץ שמציעות לכם עסקה של זכיינות בבתי קפה. נסו לבחור ברשת שכבר הוכיחה את עצמה כמה שנים, שיש לה ניסיון בתחום, ושאתם גם יודעים מזכיינים אחרים שלה - שהיא מתנהלת מולם בצורה הוגנת מזה מספר שנים. זה כבר יהפוך את ההשקעה שלכם לטובה הרבה יותר. כמו כן, בררו מראש מהן ציפיות ההשקעה של הרשת מכם - אם למשל הרשת מצפה שתשקיעו סכום התחלתי של 150 אלף ש"ח או 250 אלף ש"ח - אלה פערים די רציניים במחיר.

2. בחנו את האזור

כעת יש לבחון את האזור שבו אתם והרשת מתכוונים להקים את הזכיינות. יש לשים לב באופן ספציפי לעלויות שם - כמה יעלה לשכור את המקום? האם באזור ישנם בתי קפה מתחרים ואם כן מהו התמחור שלהם? לרוב אמנם הרשת תבצע מחקר קודם שהיא תציע לכם את הזכיינות, אבל אתם, בתור מי שמתעניינים בנושא של זכיינות בבתי קפה, צריכים להראות רצינות ולהוכיח כי בדקתם בעצמכם את המצב.

3. לערוך השתלמות ברשת

כעת, לקראת החתימה על החוזה או מיד לאחריו, אתם תעברו השתלמות ברשת. יש להניח שאתם אנשי עסקים מתחילים, ולכן הרשת תרצה שתכירו אותה היטב. אתם תיחשפו לתפריטים של בתי הקפה, תבינו כיצד בית הקפה ממתג את עצמו, מיהם המתחרים בענף, כיצד האזור שבו תעבדו ימופה, וכיו"ב.

4. להקים את הכל

הרשת בעצם מספקת לכם את כל המרכיבים למנות ואת התפריטים. אך זו החובה שלכם להצטייד בציוד המכני הנדרש למטבח להכנת האוכל, אתם צריכים גם לקנות בחלק מהמקרים את הריהוט לבית הקפה, וכמובן - להכשיר את כוח האדם שיעבוד במקום.

5. תכנית שיווקית

יש גם לפרסם את הסניף החדש שלכם. כחלק מהתנאים של זכיינות בבתי קפה, לרוב יש כבר תכנית שיווקית ופרסומית מוכנה. עם זאת, יש בתי קפה שנותנים יד יותר חופשית לזכיין לפרסם את הסניף שלו, ואתם שותפים מלאים לתהליך החשיבה.

ועכשיו אפשר להתחיל לעבוד...

שימו לב כי במהלך העבודה השוטפת, אתם נדרשים להעביר כמובן חלק מן הרווחים לרשת עצמה - ויש לסכם איתה מראש את האחוזים הללו ולוודא שהם אינם מטפסים כלפי מעלה.

אנו מאחלים לכם בהצלחה רבה!

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים