כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

העוזרת לא צריכה עוזרת

מי לא מכיר את התופעה: אנחנו שוכרים את שירותיה של עוזרת שתסייע לנו לבצע ניקיון בבית, או את שירותיה של חברת ניקיון שתבצע עבורנו ניקיון במקום העבודה, ויום לפני היום בו העוזרת או עובדיה של חברת הניקיון צריכים להגיע, אנחנו מוצאים את עצמנו מקרצפים ומסדרים את הבית, כאילו אין מחר. אז זהו. שיש מחר, ומחר העבודה אמורה להתבצע על ידי אנשים שמשלמים להם בעבורה. אם אתם רוצים לדעת איך להימנע מתחושת אי הנעימות שאופפת אותנו וגורמת לנו להזיע, המאמר הזה הוא בדיוק בשבילכם.

22/11/2012

5 טיפים שיעזרו לכם לא לעזור לעוזרת

כל אחד והעבודה שלו – ממש כמו שלכם יש את מקום העבודה שלכם, כך גם לעוזרת או לעובדי חברת הניקיון יש מקום עבודה – הבית או העסק שלכם. אתם משלמים להם בעבור העבודה, ולכן הציפייה היא שהם יבצעו אותה. הם לא עובדים בחינם: אתם משלמים להם בעבור ביצוע ניקיון בבית או ניקיון במקום העבודה, והרי לא הייתם רוצים לשלם למישהו על עבודה שהוא לא ביצע...

לא נעים לא רלוונטי – נכון, יכול להיות שיש עבודות יותר טובות מלבצע ניקיון בבית או ניקיון במקום העבודה, אבל כרגע זה מה שאותם אנשים בחרו לעשות או מה שיש באפשרותם לעשות, ואין לזה שום קשר אליכם. ממש כמו שכשאתם מזמינים אינסטלטור אתם לא מבצעים פתיחה של הסתימה רגע לפני שהוא מגיע, כך גם אין שום סיבה שתנקו את הבית לפני שהעוזרת מגיעה.
היו עסוקים – אם לא תהיו בבית ביום שלפני שהעוזרת או עובדי החברה צריכים להגיע, לא יהיה לכם זמן לסדר בעצמכם. באותו יום שהם מגיעים – קחו את עצמכם וצאו מן הבית, כדי שלא תוכלו לקחת סמרטוט ולטפס על סולם כדי לנקות את ארגז התריס. השאירו הוראות מדויקות, מפתח, הדרכה איפה אפשר למצוא חומרי ניקיון וציוד (וגם מים, קפה ואולי גם משהו מתוק) ולכו לדרככם. אין ספק שהמצפון שלכם יהיה הרבה יותר רגוע.

היו נחמדים – זה שאתם לא עוזרים לעוזרת שמגיעה כדי לבצע ניקיון בבית זה ממש בסדר, אתם לא צריכים. אבל זה לא אומר שאתם צריכים להשפיל מבט או להתעלם מנוכחותה. להפך – זה רק יגרום לרגשות אשם גדולים יותר. קדמו את פניה בחיוך, שאלו לשלומה והציעו לה כוס קפה – אין ספק שזה יגרום לכם לתחושה הרבה יותר נעימה.
שמרו על יחסי עבודה – נכון שחשוב להיות נחמדים, אבל אסור לשכוח שאתם בכל זאת ביחסים של עובד-מעביד. תפקידם של אנשי הניקיון הוא לבצע ניקיון מקצועי בבית או בעסק שלכם, ותפקידכם הוא להנחות אותם מה בדיוק תרצו שיעשו ולשלם להם בעבור ביצוע עבודות ניקיון בבית או עבודות ניקיון בבית העסק שלכם. לכן, כשהם מגיעים,ספרו להם בדיוק למה אתם מצפים, הראו להם היכן כל דבר נמצא וכשאתם חוזרים בדקו היטב אם העבודה בוצעה כמו שצריך. אם לא – אל תתביישו להגיד, כדי שבפעם הבאה דברים יבוצעו לשביעות רצונכם. אם הם לא יתבצעו כך גם להבא – שמירה על יחסי עובד-מעביד שכאלה גם תסייע לכם להיפרד מהעוזרת או מחברת הניקיון בצורה הרבה יותר קלה.

בהצלחה!

המאמר בחסות חברת הניקיון שומרון

חברת שומרון בגוגל+
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים