כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

רוכשים דוד שמש חדש? כך תדעו כמה הוא הולך לעלות לכם

אם הגיע הזמן לבחור דוד שמש חדש או לבחור קולטים חדשים עבור הבית שלכם (או כמובן אם צריך לבחור גם בדוד חדש וגם בקולטים חדשים גם יחד),

17/01/2016
אתם מתחילים לשבת ולחשב מה יהיו העלויות הצפויות. יש כמובן טווח מסוים ואפשרי של מחירים לבחירה. חשוב מאד להבין מה משפיע על מחירי הדודים והקולטים בישראל. יש היגיון מאחורי מגוון המחירים, אך החשוב הוא שתבינו מהו סוג הדוד והקולטים שאתם צריכים, כדי שתבינו מהי הצעת המחיר המשתלמת מבחינתכם.

אז מה ישפיע על המחיר שלהם?

נפח הדוד

נתחיל מהקריטריון המשפיע ביותר, והוא הנפח של הדוד שאתם תבחרו. אפשר לבחור דוד שמש קטן יחסית בנפח של 80 ליטר, בגודל בינוני של עד כ150 ליטר, וכמובן שישנם גם דודי השמש הגדולים במיוחד, שמגיעים בנפח של 200 ליטר. ככל שבוחרים דוד שמש גדול יותר בנפח - כך גם המחיר שלו יעלה (לרוב בהפרשים של כמה מאות שקלים בהפרש הגדלים). אבל למה בכלל שנרצה שיהיה הבדל בגדלים? פשוט מאד. נדמיין דירה שמשמשת זוג ללא ילדים - הם לא עושים המון מקלחות ביום, אלא שתיים לכל היותר. לכן אין צורך במאות ליטרים שיהיו שמורים בדוד, וחבל להשקיע בדוד יקר יותר - הדוד של 80 ליטר יכול להפסיק. לעומת זאת למשפחה עם שני ילדים, אולי עדיף דוד עם 150 ליטר, כדי שחימום אחד בכמות גדולה של מים יספיק, והם לא יצטרכו להמתין זמן רב. לכן השיקול שלכם צריך תמיד להיות ביחס לכמות הנפשות בבית.

קולטים

המחיר עצמו של הקולטים הוא בתמחור נפרד לגמרי מזה של הדודים, ולרוב הוא יכול לייקר את העסקה ב800 עד 1,200 ש"ח מהמחיר הבסיסי. המחיר של קולטים תלוי אף הוא בהתאם לסוג הדוד. דוד שמש גדול יותר - ידרוש גם קולטים גדולים יותר, בניגוד לדוד קטן שידרוש קולטים קטנים וזולים יותר. שימו לב בנוסף כי ישנם קולטים עם ציפוי איכותי יותר. הקולטים הללו נדרשים רק באזורים שבהם יש סיכון של סופות קשות שיפגעו בקולטים (לכן באזור ירושלים ורמת הגולן הם נפוצים יותר), ומחירם הוא גבוה יותר.

עלויות ההתקנה

על העלויות הבסיסיות של רכישת הדוד ו/או הקולטים, יש להוסיף את עלויות ההתקנה. יש חברות שגם מוכרות את הדודים והקולטים וגם יציעו שירותי התקנה, אך אתם יכולים להפריד – לקנות את הדוד והקולטים ממקור אחד, ולפנות למתקן עצמאי, כדי לקבל הצעת מחיר טובה יותר.

ומהו טווח המחירים המקובל כיום?

במקרים של הדודים הזולים ביותר ללא קולטים ועם עלויות ההתקנה, העלויות יהיו בין 1,000 ל1,700 ש"ח לכל היותר. עם הקולטים יש לשים כאמור תוספת של 1,000 ש"ח בממוצע, וכמובן שמכאן המחירים יעלו גם לפי הגודל של הדודים, ויכולים גם לעבור את הרף של 4,000 ש"ח.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים