כרגע באתר
0
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

ספרות בנושא רומן רומנטי

הסוגה הרומנטית היא אחד הסוגות הפופולאריות בעולם הספרות כבר כמה עשרות שנים

18/01/2016
הסוגה הספרותית שאנו מכירים בתור ספרות רומנטית, או רומנים רומנטיים, היא סוגה שנהייתה פופולארית במיוחד בישראל במהלך שנות השבעים, ונשארה פופולארית במידה פחות או יותר רבה בזמן שעבר מאז. לעתים, הקונוטציה שניתנת לכינוי "רומן רומנטי " היא מעט שלילית – חובבי ספרות יפה נוטים לכנות כך ספרים שלדעתם אין להם ערך ספרותי אלא רק מלודרמטי, אך למעשה המצב בפועל הוא שישנם ספרים בסוגה זו בעלי פופולאריות רבה ובעלי ערך ספרותי לא קטן עבור הקוראים והקוראות אותן. מרבית הספרות הרומנטית בעולם מגיעה מהוצאות הספרים Mills&Boon ו-Harlequin (בריטניה וקנדה בהתאמה), והנישות שקיימות בתחום ספרותי זה כיום יכולות להיות ספרות רומנטית עתידנית, ספרות רומנטית היסטורית, ספרות רומנטית עם מרכיבים פנטסטיים, או אפילו בחירה בכיוון ארוטי – בדרך כלל בפורמטים מוכרים של ספרי כיס באורך של כ-150 עמודים, אם כי גם בפורמטים אחרים ומודרניים יותר של ספרים אלקטרוניים ואפשרויות אחרות.

רומנים רומנטיים תמיד הצטיינו בכך שהם היו זמינים ונוחים לנשיאה – וכיום המצב לא שונה

התפתחות הרומן הרומנטי

במשך שנים, שיקולי הייצור ואופי הקריאה של הרומן הרומנטי גרמו למרבית הספרים בתחום זה להיראות פחות או יותר אותו הדבר מבחינה חיצונית, ולהתאים לצורך מאוד ספציפי – נשיאה נוחה בתיק או בארנק הנשים. הרומנים הרומנטיים לרוב כללו כ-50,000 מילים פחות או יותר, באורך של כ-150 עמודים, עם עלילות מגוונות שהלכו והתפתחו עם השנים עד למגוון הספרותי הרחב שקיים כיום. בתרגומים לעברית הדבר היה ניכר פי כמה וכמה, כאשר המתרגמות השונות של ספרות זו התבקשו במשך שנים לספק גרסאות מלאות ומקוצרות – כאשר הגרסה המקוצרת היא בדרך כלל זו שזכתה לכריכה הצבעונית ולפורמט הקטן והנוח לנשיאה שהיה פופולארי במשך שנים רבות כל כך, בדרך כלל בקרב נשים.

ומה המצב כיום?

כיום, כאשר אנחנו מחפשים אופציות של ספרים רומנטיים נגישים ונוחים לקריאה בכל מקום, בהחלט כדאי לנו לבדוק אפשרויות של ספרים אלקטרוניים. באמצעות ספרים אלקטרוניים ניידים, נוחים ומוארים, אנחנו יכולים להוריד ספרים ולרכוש אותם בפורמטים נוחים לקריאה, ולקרוא אותם בכל מקום ובכל סיטואציה בצורה נוחה במיוחד – ואין צורך להתפשר על גרסאות מקוצרות או על ספרי כיס לא נוחים לקריאה. את הספרים האלקטרוניים פשוט במיוחד לתפעל, ובדרך כלל יש להם גם מנגנון של "דפדוף" אלקטרוני בכדי לספק חווית קריאה כמה שיותר אותנטית.

שווה לבדוק אפשרויות של רכישת ספר אלקטרוני, שייקח את הקריאה שלכם לכל מקום לנוחיותכם

אם אתם מחפשים אפשרויות שונות של רומנים רומנטיים נוחים לקריאה בכל מקום, שווה לכם בהחלט לבחון אפשרויות של ספרים אלקטרוניים – שיפתחו את אפשרויות הקריאה שלכם בצורה רחבה, לכל ספר שרק תרצו, זמין לקריאה בכל רגע נתון.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים