כרגע באתר
6
6
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

ההבדלים בין חברות כוח אדם ובין חברות השמה

אחד הנושאים המבלבלים ביותר עבור כל מחפש עבודה באשר הוא קשור בהבנת ההבדלים שבין חברת כוח אדם לבין חברת השמה מקצועית. רבים טועים לחשוב שמדובר בארגונים זהים לגמרי ושאין זה משנה בעצם למי מהן נפנה במהלך החיפושים, וכאן בדיוק טמונה הטעות שלהם

25/11/2012

מהי חברת כוח אדם?

על מנת להבין מהי המהות של אותן חברות השמה חשוב להבין קודם כל במה מתעסקות חברות כוח אדם. ובכן חברות אלה מתמחות באספקת כוח עבודה אשר מודע לכך שרבים הם הסיכויים שעבודתו תישאר בגדר הזמנית. חברת כוח אדם היא המעסיקה של מאגר העובדים שברשותה והיא גובה את שכרה מן המעסיקים שמשתמשים בשירותיהם בצורה של חשבוניות, כך שהמועסקים אינם נחשבים לעובדים מן המניין בארגון בו הם עובדים ולמעשה אין כלל יחסי עובד – מעביד ביניהם. חוזה ההעסקה עם חברת כוח האדם הינו לפחות 3 חודשים וגם במידה וקיימת אופציה להארכה הרי שאף היא זמנית במרבית המקרים. בתום התקופה הנקובה בחוזה ישוחרר העובד או שייקלט בארגון באופן עצמאי.

ומהי חברת השמה?

ומהי חברת השמה?
חברת השמה אף היא מספקת כוח אדם לארגונים אך מהותה ושיטות הפעולה שלה שונות לגמרי. מטרת העל של חברות ההשמה היא לסלול את הדרך לקשר ארוך טווח בין המעביד למועסק אשר מתקשרים האחד עם השני בקשר ישיר החל מיום העבודה הראשון. לעומת העסקה דרך חברת כוח אדם, כאן ישנם יחסי עובד מעביד לכל דבר. את המשכורת מקבל המועסק כעובד מן המניין, ישירות מן הארגון אשר מעביר, מאחורי הקלעים, משכורת אחת לחברת ההשמה כל מספר חודשים בתמורה לקישור המוצלח ביניהם.

על מנת לשפר את תהליכי ההשמה, מרבית חברות ההשמה אף פותחות סניפי התמחות וממש לא נדיר כיום למצוא חברות השמה המתמחות בהייטק, מדע, תעשייה וכו'. בין היתר מספקות חברות ההשמה אף שירותים נוספים ללקוחותיהן כגון מערכי אבחון מתקדמים, סדנאות למיניהם ועוד.

אז במה לבחור? חברת השמה או כוח אדם?

בסופו של דבר כל אחד צריך לשאול את עצמו מה הוא מחפש על פי נקודת הזמן בה הוא נמצא בחייו כרגע. בגדול צורת העסקה דרך חברת כוח אדם מתאימה בעיקר לכאלו המחפשים משרה זמנית או לעובדים אשר אינם מקצועיים ומוכנים להסתפק בתנאי חוסר וודאות עקב חוסר ברירה. לעומת זאת, הבחירה בחיפוש עבודה דרך חברות השמה טומנת בחובה יתרונות רבים לעובד כגון העסקה ארוכת טווח עם השקעת הארגון בעובד, יציבות תעסוקתית וכלכלית והתאמה מקסימאלית בין מועסק למשרה מסוימת.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים