כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

למה כדאי ללמוד פסיכולוגיה?

אם אתם חושבים על לימודי פסיכולוגיה אבל מתלבטים, כי אתם לא בטוחים שזה באמת מה שאתם רוצים ללמוד ושזה באמת המקצוע שבו אתם מעוניינים לעסוק – טוב מאוד שאתם כאן. כאן תמצאו את כל הסיבות למה כן לבחור בלימודי פסיכולוגיה, ואיך הבחירה הזאת יכולה לשנות לכם את החיים – לטובה.

19/01/2016

לימודי פסיכולוגיה – מכל הסיבות הנכונות

נתחיל בדבר הברור מאליו: לימודי פסיכולוגיה הם לא לימודים קלים. כולם יודעים את זה, ומי שמנסה להגיד לכם אחרת, יש לו כנראה סיבות לא ברורות משלו. אבל – וזה אבל גדול: הם אמנם קשים, אולם יש הרבה שכר בצדם, ולא רק במובן הכלכלי של המילה. לימודי פסיכולוגיה טומנים בחובם הרבה מאוד יתרונות למי שצולח אותם, והיום אין בכלל ספק שלימודים אלה יכולים להביא אתכם הכי רחוק שיש. אז הנה הן לפניכם, כל הסיבות ללמוד דווקא פסיכולוגיה, ולא שום מקצוע אחר:

פסיכולוגיה היא המפתח לחקר נפש האדם

פסיכולוגיה היא המפתח לחקר נפש האדם
משמעות המילה פסיכולוגיה היא חקר הנפש או חקר האדם, והרי אין דבר מעניין יותר מלרדת לנבכי הנפש הסבוכה של בני האדם, ולסייע להם להגיע למסקנות ולבצע פעולות שיאפשרו להם להשתחרר מתקיעויות ולהתקדם בחיים.

דרך אחרים אפשר להתגבר על בעיות אישיות

אחרי הכול, גם פסיכולוג, ולא משנה אם מדובר בפסיכולוג קליני, בפסיכולוג התפתחותי או בפסיכולוג תעסוקתי, יכול לסבול מבעיות ומהתחבטויות שונות. הרבה פעמים, דרך המראה שמציבים המטופלים למטפלים, מגיעים הפסיכולוגים עצמם להבנה מעמיקה יותר של המצב בו הם נמצאים, ופתאום מקבלים הארה לגבי הצעדים הבאים שנכונים להם.

מרוויחים לא מעט כסף

אמנם בעבר, לא היה הרבה מאוד ביקוש לטיפולים פסיכולוגיים, גם כי לא היתה כל כך מודעות לנושא וגם כי כשכבר כן היתה מודעות – התלוותה אליה הבושה; אנשים שהלכו לפסיכולוג נחשבו ל"אנשים עם בעיות", וההסתכלות עליהם היתה אחרת. היום, כנראה בזכות העידן בו אנחנו חיים שהפך להיות עידן של קשרים וירטואליים ושל הרבה פחות אמון באחרים – ההליכה לפסיכולוג הפכה להיות חלק משגרת החיים של כל כך הרבה אנשים, עד שמי שלא הולך לפסיכולוג הוא זה שמסתכלים עליו אחרת. כשיש ביקוש גדול, פסיכולוגים יכולים לבקש יותר כסף בעבור השירות, כך שהיום פסיכולוגים משתכרים בצורה בהחלט יפה, וסביר להניח שהיד עוד נטויה.

לא תצטערו

כל הסיבות האלה הופכות את לימודי הפסיכולוגיה למאוד כדאיים, ואין בכלל ספק שאם תשאלו אנשים שלמדו פסיכולוגיה ושעוסקים כיום במקצוע, הרבה מאוד מהם, אם לא כולם, יגידו שהם ממש לא מצטערים.

בחירת מוסד ללימודי פסיכולוגיה

על מנת שבאמת תוכלו להפיק מהלימודים את המרב, חשוב מאוד שתבחרו מוסד לימודים מוכר וידוע, אשר לימודי הפסיכולוגיה שהוא מציע מקיפים ויסודיים, וכוללים אפשרות ללימודי תואר ראשון ושני. לימודים במוסד כזה יאפשרו לכם, בדרך כלל, להתקבל למקומות עבודה בהם נדרש פסיכולוג בתחום שבו בחרתם, ומשם, אם תהיו טובים – להתקדם הלאה ואם תרצו – גם לפתוח קליניקה טיפולית משלכם. בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים