כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי עורך דין תעבורה בישראל

בישראל יש לא מעט עורכי דין, אבל ישנם תחומים מסוימים שתמיד צריכים בהם עורכי דין נוספים. כך למשל, עורכי דין תעבורה תמיד יצטרכו, שכן בתחום זה יש כל הזמן עבודה – והרבה. אם גם אתם רוצים להיות עורכי דין תעבורה – תוכלו למצוא כאן מידע רב בנושא, שיסייע לכם לקבל את ההחלטות הנכונות.

20/01/2016

מהו עורך דין תעבורה?

מהו עורך דין תעבורה?
עורך דין המתמחה בתחום התעבורה, היינו – בכל מה שקשור לעבירות תנועה המתבצעות בדרך יבשתית כמו גם בכל מה שקשור לרישוי רכבים ולרישוי נהגים. עורך דין שמתמחה בתחום מייצג בדרך כלל אנשים אשר נתפסו כשהם מבצעים, לפחות לכאורה, עבירת תנועה כלשהי, ומלווה אותם החל משלבי איסוף המידע והנתונים אודות המקרה ועד לייצוג בבית המשפט – אם צריך.

איך הופכים להיות עורך דין דיני תעבורה?

על מנת לשמש עורך דין לענייני תעבורה, יש ללמוד משפטים במוסד מוכר. הלימודים לתואר ראשון נמשכים כשלוש וחצי שנים, ואחריהן הדרך מתפצלת: מי שמעוניין להמשיך הלאה לתואר שני ושלישי ממשיך את הלימודים באקדמיה, ומי שמעוניין להתחיל לעסוק במקצוע בו בחר צריך לעשות סטאז' של שנה במשרד עורכי דין, בתחום ההתמחות שבחר. מי שמעוניין להיות עורך דין תעבורה צריך להירשם ללימודי משפטים כלליים, ובתחילת הדרך לקבל ידע כללי על עולם המשפט. בשנה השלישית יש לבחור את תחום ההתמחות, כאשר אם מדובר בתחום התעבורה – בשנה זו יילמדו כל הנושאים הרלוונטיים על בוריים. מי שמעוניין להיות לא רק עורך דין תעבורה אלא גם עורך דין מנהלי, פלילי וכזה שעוסק גם בדיני ההוצאה לפועל, למשל, יוכל להתבסס על הידע הכללי שרכש במהלך לימודי המשפטים, ולאחר ההתמחות הראשית בדיני תעבורה – להתמחות גם בשאר התחומים.

היכן לומדים משפטים בישראל?

בעבר ניתן היה ללמוד משפטים בארץ רק במספר מצומצם מאוד של מוסדות: האוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בר אילן ואוניברסיטת חיפה. עם הזמן חלו שינויים בתחום, והיום אפשר ללמוד משפטים בהרבה מאוד מוסדות אקדמיים, לרבות מכללות שונות, חלקן ייעודיות, שנפתחו ברחבי הארץ. תנאי הקבלה ללימודי משפטים וכפועל יוצא גם להתמחות בתחום התעבורה על מנת לשמש עורך דין דיני תעבורה, הם לא קלים: מי שמעוניין להתקבל ללימודים אלה באחת מהאוניברסיטאות צריך ממוצע משוקלל של למעלה מ-90 בתעודת הבגרות וציון שנע סביב ה-700 במבחן הפסיכומטרי. מי שמעוניין ללמוד משפטים ולהתמחות בתחום התעבורה באחת מהמכללות יזדקק בדרך כלל לציון נמוך יותר בפסיכומטרי (600 ומעלה ולא 700), אולם עדיין יצטרך ציון משוקלל של 90 ומעלה בתעודת הבגרות.

מה מקנים לימודי עורך דין דיני תעבורה?

מי שלומד משפטים ובוחר להתמחות בתחום התעבורה יקבל את כל הכלים הנדרשים לייצוג נאשמים בעבירות תנועה שונות. יהיו ברשותו כלים שיאפשרו לו להבחין בין עבירות התנועה השונות מבחינת חומרתן וללמוד כל מה שצריך לדעת על מנת לייצג נאשמים בבית המשפט בצורה הטובה ביותר וללוות אותם לאורך כל הדרך תוך מתן שירות מקצועי הולם. אם תרצו להעשיר את עולם הידע המשפטי שלכם ולייצג את הלקוחות שלכם בתחומים נוספים, תוכלו לעשות התמחויות בתחומי משפט נוספים ולעסוק בצורה מקצועית בכל התחומים. בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים