כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

5 טיפים לעיצוב המרפסת

אין ספק כי מרפסת מעניקה לבית ערך מוסף. המרפסת מהווה מקום מפלט ואירוח מהשורה הראשונה, מאפשרת להיחשף לסביבה המקיפה את הבניין ואף מעלה את ערך הבית בצורה ניכרת. כל היתרונות של המרפסת עשויים להיות מוחשיים יותר כאשר מעצבים אותה באופן מושכל, תוך מתן תשומת לב ראויה ללא מעט היבטים. במאמר תמצאו מספר טיפים שיכולים לעשות את ההבדל.

21/01/2016

הוספת סוככים

הוספת סוככים
סוככים מקבלים על עצמם תפקיד פונקציונלי בעל חשיבות מכרעת - להגן על האנשים הנמצאים במרפסת מפני גשמים, רוחות או לחילופין קרני השמש היוקדות. בחירת סוככים למרפסת הוא צעד משמעותי בדרך לשיפור היכולת שלה לבצע את תפקידה נאמנה, כשגם מבחינה אסתטית יש לסוככים הרבה מאד יתרונות. חשוב להתבונן על משתנים דוגמת אופן הפתיחה והסגירה של הסוכך, חומר הגלם ממנו הוא עשוי (השאיפה היא כמובן לחומר גלם עמיד בפני כל תנאי מזג האוויר) וכן על התאמת עיצוב הסוכך לעיצוב הכולל של המרפסת, או אפילו המבנה כולו.

פתרונות ישיבה

כאמור, במרפסת אנחנו צריכים להיות מסוגלים לשבת על מנת לארח, לנוח או אפילו לאכול ארוחת בוקר באווירה מפנקת. בחירה של ריהוט למרפסת היא החשובה ביותר, מהבחינה הזו, כאשר יש לבצע אותה על פי גודלה של המרפסת ומספר בני הבית. יש בנמצא פתרונות מודולאריים עבור מרפסות, דוגמת שולחנות נפתחים או כסאות מתקפלים, כשאופציה אחרת היא לבחור רהיטים הלוקחים על עצמם מספר תפקידים - לא רק כפתרון לישיבה, אלא גם אחסון, הגשת אוכל וכיוצא בזה.

ריצוף המרפסת

בשנים האחרונות, יותר ויותר ישראלים הבינו כי באמצעות ריצוף עמיד ואסתטי של המרפסת ניתן לעלות את קרנה עוד יותר. בהמשך לכך, גדל גם מספר האפשרויות בתחום. בחירה מקובלת כיום היא בהתקנת משטח פרקט או רצפת דקים, העשויים מעץ. חשוב, במקרה הזה, לבחור במשטחים איכותיים, שיישמרו לאורך זמן. ניתן לחשוב על הוספת אריחי אבן, דשא סינטטי או פתרונות עיצוביים אחרים, על פי הטעם האישי של בני הבית.

חיבור לטבע

מרפסת מהווה החוליה המקשרת בין הבית לבין הסביבה החיצונית המקיפה אותו. עובדה זו יכולה לבוא לידי ביטוי גם בעיצוב המרפסת, ולהביא לשימוש בפריטים המבטאים את החיבור לטבע. גם כאן, רשימת האפשרויות רחבה מאד, כשבין היתר מדובר על סלעים ואבנים, מזרקות קטנות, צדפים, פסלוני גמדים ועוד. בדרך זו ניתן ליצור במרפסת "חלקת גן עדן" קטנה, המאופיינת באווירה פסטורלית ורגועה.

הוספת צבע

מרפסת, על מנת שתהיה המרשימה ביותר מבחינה אסתטית, רצוי שתכלול בתוכה מספר גורמים שונים, היוצרים עניין ומגלמים בתוכם "שיק" עיצובי. אלו יכולים להיות הפרחים הצבעוניים, שנוטים לפאר כל מרפסת, אך גם פתרונות חשובים אחרים, כמו צביעה של עציצים או אדניות, למשל, שיכולות להיעשות בשלל צורות ודוגמאות עיצוביות. רצוי לא להפריז בגוונים, עם זאת, כדי לא להפוך את מראה המרפסת למבולגן, עמוס וצבעוני מדי.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים