כרגע באתר
4
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

שיפוץ גינה הוא מהמורכבות שבעבודות עפר

חידוש ספציפי של איזור הגינה עשוי להעלות את ערך הנכס, לשפר את איכות החיים ולתרום למשפחה בטווח הקצר והארוך. השאלה היחידה בהקשר הזה היא כיצד לבצע את השיפוץ. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על הזמנת אנשי מקצוע ותיאום עבודות עפר

21/01/2016

שיפוץ גינה

שיפוץ גינה
גינה היא חלק בלתי נפרד מהבית. למרות שרובנו חושבים רק על שיפוץ הבית או הדירה, כדאי להביא בחשבון גם את היתרונות של חידוש הגינה. ראשית, גינה משופצת, יפה ומזמינה מעלה את ערך הנכס בעשרות אחוזים. לבית פרטי עם גינה יש יתרון מול בתים אחרים בשכונה והשיפוץ הוא השקעה משתלמת בטווח הקצר והארוך. שנית, השיפוץ משפר את איכות החיים של בני המשפחה. הוא תורם לפעילות משותפת של הורים וילדים וניתן לבצע אותו בהתאמה אישית לצרכי המשפחה המורחבת.
יחד עם זאת, הקושי של שיפוץ גינה לא פחות מורכב מזה המלווה את שיפוץ הבית או הדירה. במילים אחרות, שיפוץ גינה מחייב השקעה של זמן, משאבים ואנרגיות. חשוב בעיקר להבחין בהבדלים בין רמות שונות של שיפוץ. רמה אחת עשויה לדרוש שיפוץ יסודי, עבודות עפר והפיכת אדמה תוך יצירת תעלות. מנגד, רמה אחרת מדגישה שיפוץ אסתטי בלבד וכוללת ריצוף מחדש, שתילת עציצים, החלפת תאורה וכדומה.

כיצד מבצעים עבודות עפר בגינה?

לא צריך להיבהל אם מחליטים לערוך שיפוץ יסודי בגינה וזקוקים לשירותי עבודות עפר. כיום ניתן לבצע עבודות עפר גם בבית הפרטי ביעילות ובמהירות. עבודות מן הסוג הזה מבוצעות על ידי אנשי מקצוע וכוללות שורה ארוכה של פרויקטים חשובים:

• הזזה או העברה של כמויות עפר גדולות מהגינה החוצה

• הזזת אדמה, סלעים ואבנים מתוך השטח הפרטי

• חפירת תעלות לצרכי השקיה או ניקוז

• פינוי פסולת מתוך הגינה לאתרי הטמנה מורשים

• יישור שטח לפני הנחת מדרכות

הדבר החשוב הוא לעבוד לפי תכנית מסודרת ומוגדרת מראש. אל תתחילו בעבודות לפני שיש לכם תמונה ברורה של הגינה המשופצת. בדקו באילו איזורים ניתן להתחיל את העבודות כדי לפגוע בשגרה ברמה המינימאלית בלבד, אך זכרו שדרושה מכם סבלנות.

באיזו תקופה כדאי לבצע את השיפוץ?

עונת מעבר היא תקופה מומלצת לבצע שיפוץ מאסיבי בגינה. אם אתם מחליטים על רמה נמוכה יותר של שיפוץ בסיסי בלבד, תוכלו לבצע אותו גם בחורף או בקיץ. יחד עם זאת, קחו בחשבון את השפעת מזג האוויר על קצב התקדמות העבודות. בחרו גם תקופה בה הילדים לא נמצאים בבית ועבודות עפר לא מסכנות אותם.
תנו לאנשי מקצוע שונים להמליץ על סוגים של עבודות עפר וקבלו החלטה שעולה בקנה אחד עם מסגרת התקציב. בנוסף, נסו לערב מעצבי גינות שמכירים את התחום. כך תוכלו לקבוע סדר עדיפויות ולהחליט על רמת השיפוץ שמתאימה לכם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים