כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס מפעיל דודי קיטור

האם ברצונכם לדעת כיצד עובד דוד קיטור? רוצים לטפל בדודי קיטור בתור עבודה, וכן לדעת כיצד מטפלים במערכות הסקה נוספות? על פי החוק במדינת ישראל, אינכם יכולים לעסוק בתחום באופן עצמאי, אם לא עברתם הסמכה מסודרת.

25/01/2016

משך הקורס

משך הקורס
הקורס בנוי לרוב ממפגשים של פעם בשבוע. משך הזמן של כל מפגש תלויה בכמות. על פי רוב, סך השעות הכול לשל הקורס, יהיה בין 120 ל200 שעות - תלוי ברמת ההסכמה הבסיסי של הקורס. לרוב, המפגשים הם אך ורק פעם בשבוע, בבוקר או בערב, על מנת לאפשר ללומדים להחזיק גם בעבדה במשרה מלאה תוך כדי הלימודים. יש להניח שתוך כמה חודשים, תסיימו את תוכנית הלימודים.

למי הקורס מיועד?

שימו לב שכדי לעבור קורס להפעלת דודי קיטור באופן מוסמך, אתם צריכים להיות קודם כל עם ניסיון מעשי בתחום. מה זה אומר? שאתם צריכים לעבוד קודם כל בחברה שבה עוסקים בהפעלה של דודי קיטור ומערכות הסקה, ולצבור ניסיון מעשי (תחת השגחה של מפעיל מוסמך). מקץ שנה של ניסיון - תוכלו להירשם לקורס שיסמיך אתכם לעבוד באופן עצמאי. מעבר לכך, עליכם פשוט להיות בני 18 ומעלה, וזה הכל!

מהם התכנים בקורס?

בקורס תלמדו קודם כל את התכנים התיארוטיים החשובים הנוגעים לתפקוד של מערוכת תרמודינמיקה - שכן העקרונות הללו הם העקרונות שמנחים את אופן הפעולה של כל דוד קיטור כיום. מעבר לכך, אתם תלמדו על המערכות של דודי הקיטור ומערכות ההסקה מבפנים, תלמדו על מערכות האספקה והניקוז של הדוד, על מבערי הדלק, סוגים שונים של דודי קיטור, מערכות סילוק של גזי שריפה, ועוד תכנים חשובים במיוחד. התכנים כוללים כמובן כללי בטיחות וזהירות בעבודה עם דודי קיטור ועם מערכות ההסקה השונות, על מנת שתוכלו לעבוד באופן עצמאי ומסודר.

היכן אפשר להירשם לקורס?

אם ברצונכם להירשם לקורס להפעלת דוד קיטור באופן מוסמך, אתם יכולים להתעניין בנושא בעיקר במכללות הטכנולוגיות שיש ברחבי הארץ - חלקן פרטיות וחלקן במימון המדינה. קחו בחשבון שבכל סוגי המכללות, תוכלו לממן את הלימודים שלכם במסגרת הפיקדון הצבאי.

ומה יקרה בסיום הקורס?

אם תסיימו את הקורס בהצלחה ותעמדו בכל המטלות ובכל הבחינות, אתם תקבלו תעדוה ממשרד הכלכלה, שמעידה על כך שסיימתם בהצלחה ואתם כיום מפעילים מוסמכים. כעת אתם גם רשאים לטפל בדודי קיטור באופן עצמאי ללא השגחה - וכמובן יכולים להתקדם גם במקום העבודה שלכם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים