כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס נהגי אוטובוס

קורס נהגי רכב ציבורי הוא קורס הנערך בפיקוח של משרד הכלכלה, המיועד עבור אלו המעוניינים לקבל רישיון נהיגה לרכב ציבורי, כמו לדוגמה מונית או אוטובוס.

31/01/2016
במסגרת הקורס ניתן לרכוש ידע רב וחשוב, טכניקות וגישות עדכניות לנהיגה ברכב ציבורי. כך, לדוגמה, כולל הקורס ידע הקשור לכללי נהיגה נכונים, דיני תעבורה הקשורים לנהיגה ברכב ציבורי ועוד. את הלימודים העיוניים ניתן בהחלט לשלב עם הלימודים המעשיים.

נכון לכתיבת שורות אלה ישנם מספר מוסדות בישראל המציעים קורס נהגי אוטובוס, כשבין היתר מדובר במכללת רופין, מכללת צפת, רשת עתיד ומכללת אגד חיפה, מכללת אגד חולון ומכללת אגד ירושלים.

קבלת ההפניה לקורס ממשרד הרישוי

המועמדים המעוניינים להירשם לקורס צריכים להציג הפניה מתאימה מטעם משרד הרישוי. לצורך קבלת ההפניה יש לפנות למשרד הרישוי ולהציג טופס רש"ל הכולל אישור חתום מרופא המשפחה, בדיקת עיניים, תעודת זהות, תעודה המעידה על מספר שנות הלימוד ורישיון נהיגה בתוקף.

מהם תנאי הקבלה לקורס?

• רישיון נהיגה בר תוקף.
• המועמד סיים שמונה שנות לימוד לפחות.
• המועמד הוא תושב ישראל.
• המועמד הינו בעל רישיון נהיגה לרכב מסחרי או פרטי במשך שנתיים לכל הפחות.
• קבלת הרישיון תתאפשר רק החל מגיל 21, אך באופן עקרוני ניתן לגשת לקורס החל מגיל 20.
• ידיעת השפה העברית.

מה כוללת תכנית הלימודים?

קורס נהגי רכב ציבורי נמשך סך הכול 216 שעות לימוד אקדמיות (בין חודש אחד לשלושה חודשים) ותוכנית הלימודים של הקורס כוללת בין היתר את הנושאים הבאים:
• תורת המקצוע – הכרת הרכב, דיני תעבורה, הסעת תלמידים, נהיגה מונעת, איכות הסביבה וזיהום אוויר, הגורם האנושי בנהיגה ונהיגה נכונה.
• מקצועות תשתית – ידיעת הארץ, אנגלית ולימודי חברה.
• מקצועות תומכים – כיבוי אש, עזרה ראשונה וזיהוי אמצעי חבלה.
• כישורי עבודה – נגישות למוגבלים והשירות הציבורי.

קורס הסעת ילדים – תקנה 84

קורס הסעת ילדים הוא קורס קצר מאוד בן שמונה שעות אקדמיות בלבד. הקורס מיועד עבור בעלי רישיון נהיגה על אוטובוס או מונית שהוציאו את הרישיון שלהם לפני שנת 1996, המעוניינים לקבל אישור להסעה של קבוצות המונות לפחות תשעה ילדים עד גיל 14. נושאי הלימוד המרכזיים של קורס זה הם נהיגה מתקדמת, ניתוח אירועים, בטיחות בהסעת ילדים ודרישות החוק.

קורס נהגי אוטובוס זעיר פרטי (אז"פ)

עד כה עסקנו בקורס המיועד עבור נהגים המעוניינים לעבוד במסגרת חברת הסעות, אך ישנו קורס נוסף המיועד עבור נהגים המעוניינים להסיע עד 16 נוסעים באוטובוס זעיר פרטי (במשקל עד חמישה טון) שלא בשכר. קורס זה נמשך 70 שעות אקדמיות בלבד כאשר עם גמר הקורס יש לעמוד במבחן הנערך על ידי משרד הרישוי שבו בוחנים את רמת השליטה של בוגרי הקורס באוטובוס זעיר. מבחן הרישוי נערך רק לבוגרי הקורס בהצגת תעודת סיום קורס.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים