כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס טכנאי מחשבים

שירותי מחשוב בעסקים, ארגונים ומוסדות ציבור ניתנים על ידי איש מקצוע שעובר קורס טכנאי מחשבים. במאמר הבא נסביר מה כולל הקורס ונבין למי הוא מתאים

03/02/2016
שירותי מחשוב הם חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו. אפשר למצוא שירותים מן הסוג הזה בבית, במשרד ובעבודה והשימוש בהם נפוץ גם בקרב ארגונים, עסקים ומוסדות ציבור. יחד עם זאת, לא כל אדם שמשתמש במחשב מוסמך גם לבצע שירותי תיקונים או תחזוקה ורוב הפעמים הוא גם אינו יודע לעשות זאת. החוק מחייב העסקת איש מקצוע שעובר קורס מחשבים ייעודי ומקבל תעודת הסמכה בתוקף.

אלו נושאי הלימוד העיקריים בקורס טכנאי מחשבים:

• מערכות הפעלה
• ביצוע משימות בסביבה ממוחשבת
• עבודה עם סביבות וירטואלית
• מתן שירותי תמיכה לעבודה בענן
• התקנת תוכנות
• החלפת רכיבי חומרה
משתתפים שמסיימים קורס המאושר על ידי משרד העבודה זכאים לתעודת השתלמות. התעודה ניתנת עבור קורס "תחזוקת מחשבים אישיים", אך יש תעודות נוספות שהן חלק חשוב במערך שירותי מחשוב פרטיים ועסקיים. מעבר לכך, יש לציין כי היקף שעות הלימוד עולה בקנה אחד עם הצרכים של גברים ונשים בגילאים שונים. תעודת ההשתלמות אינה מקנה מעמד של עובד מקצועי אך היא מייצרת יתרון בולט בשוק העבודה.

מה היתרונות של קורס שירותי מחשוב?

מי שרוצה לספק שירותי מחשוב באופן עצמאי או להשתלב כשכיר באחת החברות במשק צריך להכיר את יתרונותיו של קורס מחשבים. ראשית, הקורס כולל מודול לימוד על מערכות ההפעלה החדשות ביותר. מיד בסיום הקורס ניתן להציע את השירותים השונים תוך התאמה למערכות ההפעלה הנפוצות והקיימות. בוגרי הקורס מקבלים תואר מבוקש ומוכר בעולם והם יכולים לנצל אותו בתוך זמן קצר.

שנית, הקורס כולל שילוב בין היבטים תיאורטיים ומעשיים. במסגרת הקורס משתתפים הסטודנטים בפרויקט מעשי מתקדם, שנבנה על סמך הניסיון של המרצים וצוות ההדרכה. במקביל, מטרת השיעורים הפרונטאליים היא לחשוף את הסטודנטים להשפעות חדשות. תכני הקורס מתעדכנים בזמן אמת ובמהלכו שמים דגש מעמיק על יישום הידע.

למי המסלול מתאים ומה אפשרויות התעסוקה?

קורס טכנאי מחשבים מתאים לגברים ונשים שרוצים להשתלב בתחום שירותי המחשוב בארץ או בעולם. המסלול מיועד לשכירים בחברות הייטק, לנציגי חברות בתעשייה ולמי שרוצה להגיש מועמדות למשרה מבוקשת במגזר הציבורי. בנוסף, לא מעט סטודנטים צעירים משתמשים בקורס על מנת להשיג את הידע הנדרש לפתיחת עסק עצמאי. תכניות הלימוד מתאימות לתחום רשתות המחשבים ויש בהן הקניית ידע מעשית על צורת הפעולה של המחשב.

בתום קורס טכנאי מחשבים ניתן להרחיב את ההשכלה בתחומי הנדסה, תואר במדעי המחשב ועוד. הקורס הוא צעד ראשון בדרך לקריירה מאתגרת ותנאי הקבלה אליו כוללים בדרך כלל ממומצע ציונים גבוהים. הקורס מיועד לבעלי אוריינטציה טכנולוגית אך הוא מתאים גם למי שעושה את צעדיו הראשונים בתחום. הוא מקנה ידע רב בתחום המחשבים ופותח את האפשרות לעבוד בארגון המעניק שירותי מחשוב לעסקים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים