כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס הנדסאי מכונות בהתמחות רכב

הנדסאי מכונות צריך להכיר היטב את מבנה הרכב ולספק מגוון רחב של שירותים עבור נהגים. במאמר הבא נסביר מה הקשר בין הקורס לבין חלפים לרכב, נבין מה תנאי הקבלה ונציג את אפשרויות התעסוקה בענף

03/02/2016
תחום הרכב דורש אנשי מקצוע מיומנים שעוברים הסמכה ייעודית. אחד ממסלולי ההסמכה המבוקשים של השנים האחרונות הוא קורס הנדסאי מכונות, עם התמחות רכב. מועמדים לקורס צריכים לעמוד בתנאי קבלה של 3 יחידות אנגלית ומתמטיקה ולעבור ראיון אישי. עליהם גם להחזיק בציון עובר במקצועות בסיסיים כמו הבעה ולשון, ולעיתים לעבור בחינות פנימיות של מוסדות הלימוד השונים ברחבי הארץ.
קורס הנדסאי מכונות בהתמחות רכב נמשך בממוצע שנתיים. הלימודים מתקיימים במתכונת של מסלולי בוקר וערב, והם מתאימים גם למי שרוצה לבצע הסבה מתוך קריירה קיימת.

עם זאת, תכנית הלימודים נחשבת מאתגרת והיא משלבת בתוכה מגוון רחב של נושאי לימוד:

א. תכנים תיאורטיים

רוב השיעורים מוקדשים להיבט התיאורטי של הנדסת מכונות בכלל והתמחות ברכב בפרט. במסגרת השיעורים נחשבים הסטודנטים לתכנים תיאורטיים מעניינים. במהלך הקורס לומדים על מבנה הרכב, תיבות הילוכים, חלקי מכונות, מערכות הידראוליות, תורת הרכב, איתור ואבחון תקלות וכמובן שימוש ותחזוקת מערכות ממוחשבות.

ב. חלפים לרכב

בוגר קורס הנדסאי מכונות בהתמחות רכב צריך לדעת להמליץ על חלקי חילוף. לאחר הקורס הוא יכול להגיש מועמדות לעבודה כשכיר בחברה שמייצרת או משווקת חלפים לרכב, או לחילופין להציע את השירות באופן עצמאי. בחירת חלקי חילוף לרכב היא משימה מורכבת שמחייבת התייחסות לשורה ארוכה של שיקולי בטיחות.

ג. התנסות מעשית

לא ניתן לסיים קורס הנדסאי מכונות בהתמחות רכב ללא התנסות מעשית. במהלך ההתנסות בודקים האם הסטודנט מסוגל ליישם את הידע התיאורטי בתוך פרויקט ספציפי. ההתנסות המעשית היא חלק מתכני הלימוד, אך היא נבדקת בנפרד ועל ידי מתן ציון. בנוסף, בוגרים שלומדים במסלול של הנדסאי מכונות בהתמחות מערכות רכב יכולים להשלים את התואר להנדסאי מכונות בתחום מערכות ייצור ממחושבות. השלמה כזו דורשת התנסות מעשית נוספת לפי מבנה הקורסים.

אפשרויות תעסוקה וקידום

קהל היעד העיקרי של קורס הנדסאי מכונות רכב הוא גברים ונשים שמתעניינים במכונאות. מסיימי תכנית הלימודים שעומדים בכל הדרישות מקבלים תעודת הנדסת מכונות, יכולים להציע את עצמם לעבודה בתור שכירים במוסך או בחברות המשווקות חלקי חילוף וכאמור גם להמשיך ללימודים מתקדמים. בוגרי התכנית עוסקים בניהול מוסך ומחלקות שירות או מכירת רכב, בייעוץ לרוכשי מכוניות ובניהול והדרכה בתחום הרכב.

לסיכום, קורס הנדסאי מכונות בהתמחות רכב מתאים לקהל יעד מגוון. הוא כולל תכנים תיאורטיים, היכרות עם חלפים לרכב והתנסות מעשית. בוגרי התכנית מקבלים ידע נרחב והם יכולים להחליט האם להשתלב בענף הרכב בתור שכירים, או לחילופין להציע שירות עצמאי.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים