כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס ניקוי וחיטוי מים ותחזוקת צנרת

מסלול הכשרה עבור אנשי מקצוע העוסקים בתחזוקת צנרת ומקורות מים נערך לפי תקנות בריאות העם. הקורס מאושר על ידי משרד הפנים ומטרתו להסמיך עובדים לניקוי ותחזוקת מערכות מי שתייה, כמו גם מתן פתרונות מעשיים לתחזוקה שוטפת.

03/02/2016
משרד הבריאות מפקח על קורסי ניקוי, חיטוי ותחזוקת מערכות מי שתיה וצנרת בכל רחבי הארץ. הקורס נערך לפי תקנות בריאות העם ובחלק מהמסלולים ניתן גם אישור של משרד הפנים. המטרה העיקרית של הקורס היא להסמיך אנשי מקצוע לטובת ניקוי וחיטוי תחזוקת מערכות מי שתייה כמו מאגרים וצנרת. בנוסף, הקורס מספק מגוון פתרונות מעשיים לתחזוקה שוטפת לרבות איתור תקלות, מזעור נזקים וחיסכון בעלויות עבור לקוחות במגזר הפרטי והעסקי.

אלו נושאי הלימוד העיקריים של קורס ניקוי וחיטוי מים ותחזוקת צנרת:

א. חוקים ותקנות

השיעורים הראשונים בקורס מוקדשים לחוקים ולתקנות המנוסחים בתקנות בריאות העם. החוקים גם כוללים את הנחיות משרד הבריאות ואת הגבלות האכיפה. לאחר מכן ניתן ללמוד על אופן הפיקוח אחר איכות המים המסופקים לצרכנים הפרטיים או הציבוריים.

ב. תפעול ותחזוקה

בשיעורים המתקדמים לומדים הסטודנטים על פתרונות תפעול ותחזוקה. אלו שיעורים שעוסקים בנושאים כגון ניקוי וחיטוי מערכות מים במבנים עם כלור וגז, הנחיות ביצוע תחזוקה מונעת למערכות מים, טיפול במערכות אינסטלציה ובעיות או פתרונות מים במבנים עם אחזקה בטיחותית של רעלים.

ג. בטיחות בעבודה

הקפדה על הוראות הבטיחות היא חלק בלתי נפרד מתהליך ההסמכה וההכשרה של קורס ניקוי וחיטוי מים. במהלך העבודה נחשפים אנשי מקצוע לשורה ארוכה של סיכונים בטיחותיים, לכן עליהם להשתמש בציוד מגן מתאים. הקורס מתבצע לפי הנחיות המשרד לאיכות הסביבה ותוך כדי תרגול תקנות בריאות העם למערכות אגירה ומי שתייה.

למי הקורס מתאים ומהם תנאי הקבלה?

קורס ניקוי וחיטוי מים עם התמחות בתחזוקת מערכות מי שתייה מתאים לכל מי שרוצה לעסוק בענף. הוא מיועד לקבלני אינסטלציה ומנהלי אחזקה, לראשי צוותים ואחראי תברואה ומים בעיריות מקומיות, למנהלי מערכות מים ורכזי בינוי. הקורס גם כולל תכנים שמתאימים לאחראי מעבדות ומכוני מים וניתן ללמוד במהלכו על מחלות ותחלואה המועברים על ידי מים.

ברוב מוסדות הלימוד ניתן להירשם לקורס ניקוי וחיטוי מים על בסיס ותק מקצועי בענף בלבד. יחד עם זאת, יש גם מוסדות לימוד שמחייבים הרשמה בכפוף לראיון אישי או תעודת בגרות עם 12 שנות לימוד לפחות. ההסמכה הראשונית מאפשרת להמשיך את מסלולי הלימודים ולאחר מכן גם לקבל תעודת הנדסאי.

עם סיום הקורס מוענק רישיון של משרד הבריאות לניקוי וחיטוי מי שתייה, מאגרים וצנרת. מסלול הערב של הקורס כולל בממוצע 13-15 מפגשים, בעוד מסלול ימי שישי כולל 8 מפגשים. יש לציין כי שכר הלימוד מגלם סיורים בשטח.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים